Світова бібліотека (англ. Bookcrossing) – хобі та рух, що діє за принципом соціальних мереж.
Буккроссинг – це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, потяг, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.
В українському перекладі, рух має назву книгообіг. Просто обмін книгами без реєстрації книг на спеціальному сайті – не вважається буккроссингом.
Ідею буккроссингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Гонбекер у травні 2002 р. Для початку він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було близько 300 активних користувачів, які «відпускали» книги і приводили нових учасників.
У квітні 2003 р. сайт налічував 113 тисяч учасників_ць, у листопаді 2014 р. – понад 2 млн учасників_ць та більш як 13 млн книг.
Сайт українського буккроссингу – https://bookcrossing-ua.at.ua/
Перший сервіс для буккросингу у месенджері створений 20.01.2018 р. https://t.me/bookcrossing_ua
Різновиди буккроссингу:
– «класичний»,
– у безпечних місцях (полиці, шафи)
– букрей (англ. bookray) – пересилання книги поштою, по ланцюжку, від одного учасника_ці до наступного, часто перетинаючи кордони країн. Книга не повертається до буккроссера_ки, що відпустив_ла її.
– букрінг (англ. bookring) – книга висилається назад власникові, тобто утворюється коло (ring).
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…