В ЄС функціонує комплексне законодавство, що суттєво посилює захист здоров’я людей і довкілля від негативного впливу хімічних речовин. Його основу складає Регламент (ЄС) Європейського Парламенту та Ради № 1907/2006 від 18 грудня 2006 р. про реєстрацію, оцінку, авторизацію і обмеження хімічних речовин та препаратів (далі у тексті – REACH), який набув чинності 1 червня 2007 р.
Європейська Комісія двічі – у 2012 та 2018 роках – готувала звіти щодо результатів функціонування регламенту, досягнення його цілей і завдань та подальших змін у правовому регулюванні використання хімічних речовин на ринку ЄС.
Метою REACH є гарантування високого рівня захисту здоров’я людей та довкілля, включаючи поширення альтернативних методів тестування, що проводиться на тваринах, а також вільний рух хімічних речовин на внутрішньому ринку разом з посиленням конкуренції та інноваційності хімічної промисловості ЄС.
REACH зобов’язує промисловість збирати та зберігати інформацію про безпечність хімічних речовин, використовувати цю інформацію для розвитку і виконання заходів з управління відповідними ризиками, повідомлення користувачів хімічних речовин про такі заходи та документування цієї інформації в реєстраційних справах, що подаються Європейському агентству хімічних речовин.
Мета REACH досягається за допомогою чотирьох процесів:
Результати, досягнуті за допомогою впровадження вимог REACH Європейська Комісія у своєму Звіті щодо функціонування REACH (2018 р.) наголосила на суттєвому впливі цього правового інструменту у забезпеченні захисту здоров’я людей і довкілля, що дозволило, зокрема, досягнути таких результатів:
Для посилення захисту здоров’я людей та довкілля Європейська Комісія окреслила низку заходів з посилення виконання вимог REACH.
Публікацію підготовлено за матеріалом огляду новин щодо екологічної і кліматичної політики від Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля” в рамках проєкту “Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС”. Щоб отримувати огляди, надішліть листа з текстом “отримувати EUpdates” на адресу office [_at_] rac.org.ua.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…