За повідомленням НАЕР, у Києві відбулася міжнародна конференція «Політика енергозбереження: досвід Норвегії». Захід був організований з метою обміну досвідом між провідними норвезькими та вітчизняними експертами у сфері енергозбереження та відновлюваних джерел енергії.
Виступаючи на відкритті заходу заступник Голови НАЕР Марія Малая ознайомила присутніх з актуальними напрямками державної політики енергоефективності в Україні. За її словами, на доручення Уряду НАЕР розробило проєкт Концепції Державної цільової економічної програми розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива в Україні на період до 2030 року. Передбачається, що зазначений документ, робота над яким має бути завершена до кінця цього року, включатиме в себе всі аспекти, пов’язані з розвитком відновлюваних джерел енергії.
Програма ставить перед Урядом амбітну мету – довести частку використання відновлюваних джерел енергії у загальному виробництві електроенергії у країні до 30%.
Читайте також:
Андрій Клюєв: «Зелена енергетика» до 2015 року може досягти 20% в енергетичному балансі України
За словами Першого заступника Глави Кабінету Міністрів, в планах Уряду України підняти частку гідроенергетики в загальному енергетичному балансі країни до 10-12%. «Зелена енергетика» до 2015 року може досягти в загальному підсумку до 20% в енергетичному балансі країни», – спрогнозував Андрій Клюєв.
За словами пані Малої, Урядом вже зроблені перші реальні кроки: центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації, а також, громадські організації надали на розгляд до НАЕР 168 проєктних пропозицій. З цих пропозицій попередньо відібрано кілька перспективних проєктів: вітрові та сонячні парки, виробництво фотогальванічної продукції. «Ці проєкти претендують на рівень національних тому, їх реалізація потягне за собою розвиток промислового і машинобудівного комплексу України, створення та освоєння виробництва світового рівня обладнання, машин та пристроїв. НАЕР відкрите до співробітництва і ми запрошуємо всіх надсилати нам пропозиції», – підкреслила пані Малая
Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Олаф Берстадт повідомив, що наразі доля відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі Норвегії складає 62%. Коментуючи питання дієвих механізмів по підвищенню енергоефективності в країні, пан Берстадт зауважив, що досвід Норвегії свідчить про дієвість застосування фіскальних методів. «Акцизи, штрафи та податки на бездумне витрачання енергоресурсів дали відчутні результати. – розповів Олаф Берстадт, – Ці гроші йдуть у спеціальний фонд, який займається енергоефективністю».
За словами Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегія, норвезькі компанії звертають особливу увагу на «зелений тариф», який діє в Україні і вважають цей факт дуже позитивним для співробітництва. «Для України зараз найголовніше об’єднати зусилля по встановленню ринкових цін на енергію, набути досвіду успішного використання інструменту акцизів та податків на неефективне використання енергетичних ресурсів, а також продовжувати наближатися до стандартів політики Євросоюзу», – підсумував пан Берстадт.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…