Categories: Держава

На заповідних землях заборонили авто- та мотоперегони

За повідомленням НЕЦУ, Міністерство охорони навколишнього природного середовища доручило своїм обласним та районним підрозділам не погоджувати проведення ралі та автомобільних фестивалів на землях природно-заповідного фонду.

Таку вказівку на прохання природоохоронних організацій, зокрема, Національного екологічного центру України, Мінприроди надало керівництву своїх територіальних підрозділів.

«Найбільша шкода у результаті проведення ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки наноситься степовим і гірським природним комплексам та видам рослин і тварин, занесеним до Червоної книги України. З метою збереження природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду, прошу утриматись від погодження на зазначених територіях ралі, фестивалів, автомобільних та інших змагань із залученням високопрохідної техніки. Особливу увагу прошу звернути на недопущення проведення таких заходів у весняно-літній сезон розмноження дикої фауни», – йдеться у листі за підписом заступника міністра Вільдмана.

Таке рішення було прийняте після неодноразових скарг громадських природоохоронних організацій, – стверджує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

«Уже не перший рік природоохоронці піднімають питання про неприпустимість заїздів приватного автотранспорту на території природно-заповідного фонду. Адже кожного разу, організовуючи мотоперегони, фестивалі з «джипінгу» або розваги на квадрациклах, авто- та фотолюбителі обирають в якості місць проведення таких заходів найпривабливіші і найцінніші природні куточки країни. Натомість після завершення таких заходів, природа більше ніколи не буде незайманою і неходженою», – каже Олексій Василюк.

Він пояснює, що причина псування територій не в тому, що учасники поводяться некультурно, а в тому, щоб будь-яка природна територія здатна витримати лише певний ліміт рекреаційного навантаження. Коли ж ідеться про масштабні заходи за участі великої кількості транспортних засобів, то таке навантаження є дуже великим, і псує природу незворотньо.

Окрім знищення рослинного світу, автомобільні перегони розлякують диких звірів і птахів. Особливо небезпечним це є у сезон розмноження, адже наляканий птах може не повернутися до гнізда. Василюк нагадує, що розлякування диких тварин у сезон розмноження є грубим порушенням міжнародної Конвенції «Про дикі види флори та фауни і середовище існування у Європі».

«Нещодавно на території новоствореного національного природного парку «Чарівна Гавань» провели мотоперегони. Вони співпали з часом, коли відбувалося гніздування степових видів птахів, чиї гнізда розміщені на землі. У результаті птахи злякалися і полетіли», – розказує Василюк.

Раніше місцеві управління охорони природи уже забороняли автоперегони, наприклад, у заповідних об’єктах Карпатського регіону та на всій територій Івано-Франківської області. Але всієї України це не стосувалось.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Василюк Олексій,
Заступник голови Національного екологічного центру України
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024