Categories: Держава

Схвалено ряд проєктів в рамках схеми зелених інвестицій

Нацекоінвестагентству рекомендовано схвалити проєкт цільових екологічних (зелених) інвестицій «Будівництво очисних споруд по очищенню шахтної води шахти ім.П.Л. Войкова, м. Свердловськ Луганської області». Таке рішення одноголосно ухвалила Міжвідомча робоча група (МРГ) з розгляду та схвалення проєктів цільових екологічних (зелених) інвестицій та пропозицій щодо здійснення заходів, пов’язаних з реалізацією таких проєктів і виконанням зобов’язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Чергове засідання МРГ відбулося під головуванням Першого заступника голови Нацекоінвестагентства Івана Варги у середу, 13 жовтня.

Мета вказаного проєкту – очищення води, що відкачується із колишньої шахти ім. Войкова, та підготовка її до відповідності санітарним вимогам, як питної. Очищення передбачає впровадження японської баромембранної технології. Як повідомляла Зелена Хвиля, саме Японія є найбільши покупцем одиниць встановленої кількості (квоти на викиди парникових газів) в України.

Очікувані щорічні скорочення забруднюючих речовин за цим проєктом:

  • викиди забруднюючих речовин до впровадження проєкту – 6 340 тис. м. куб/ рік забрудненої води, у тому числі валовий скид солей – 10 800 т/рік;
  • викиди забруднюючих речовин після впровадження проєкту – 1450 тис. м. куб/рік забрудненої води, у тому числі валовий скид солей – 3325 т/рік.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України розпорядженням від 12 серпня 2009 року № 1048-р “Питання забезпечення питного водопостачання м. Свердловська Луганської області” ухвалив рішення про підтримку проєктної пропозиції Мінвуглепрому щодо будівництва споруд з очищення шахтної води з метою забезпечення питного водопостачання. Нацекоінвестагенству і Мінвуглепрому надане доручення забезпечити реалізацію проєкту.

Шахтні води під напором насосів шахтного водозливу з свердловини №116 по трубопроводам поступають у два резервуари ємкістю 1000 м/куб з метою регулювання води яка відкачується з підземних виробіток на поверхню. Надалі вода подається на станцію очистки до 4-х установок ультрафільтрації. Очищена від звішених часток вода направляється на тонку очистку. Установка зворотного осмосу знесолює воду в кількості 200 м.куб/ год, яка надходить до резервуарів чистої води. Після знесолення до води додається гіпрохлоріт натрію для знезараження води. Фільтрована та знесолена вода після знезараження змішується з запасом чистої води та доводиться до вимог питної.

Мембранна установка для очищення шахтної води за японською технологією передбачає вихід питної води – 8000 м. куб на добу, пониження мінералізації – з 4800 мг/л до 300 мг/л. Заявником проєкту є Міністерство вугільної промисловості України, розробником – ДВАТ “Луганськдіпрошахт”.

Крім того, Нацекоінвестагентству рекомендовано схвалити 6 проєктів на Сумщині щодо переведення котельних з природного газу на альтернативні види палива, зокрема – відходи деревини, брикети та гранули з рослинної сировини.

Також на засіданні МРГ прийнято рішення щодо переліку проєктів за програмою теплової санації будівель (Івано-Франківська та Волинська області). Розглянуто та схвалено 97 таких проєктів.

Як повідомлялося, нещодавно було прийнято порядок використання коштів, отриманих державою від продажу квот на викиди парникових газів та погоджено механізми контролю їх використання із японською стороною.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024