Categories: Держава

Енергетичне співтовариство: екологічний портфель України

Україна бере активну участь у роботі Енергетичного Співтовариства, що передбачає і міжнародні, і «домашні» завдання з питань довкілля та зміни клімату. Останні кроки та досягнення в цьому напрямку підсумували експерти ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля”.

5 вересня 2017 року при Енергетичному Співтоваристві створено Робочу групу з питань клімату (Energy Community Climate Action Group). Співголовою цієї групи став Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та колишній кліматичний Комісар Європейської Комісії Конні Хедегорд. Це нова політична платформа для регіону, де держави-учасники Співтовариства спільно з ЄС – Європейською Комісією та державами-членами – працюватимуть над виробленням і впровадженням енергетичної та кліматичний політики. На інавгураційній нараді Група схвалила свою програму роботи, в якій окреслено заходи, що забезпечують включення зобов’язань, пов’язаних із кліматом у різні сектори та спрощують обов’язки звітності щодо використання поновлюваних джерел енергії, енергоефективності та викидів парникових газів. Група також погодилася зосередити увагу на підготовці до майбутніх зустрічей Конференції Сторін (КС) РКЗК ООН, яка проходитиме в листопаді 2017 року.

У свою чергу, 27 вересня 2017 року Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак презентував першу редакцію проєкту Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року. Попередні прогнози експертів, відображені в проєкті Стратегії, свідчать, що викиди парникових газів до 2050 року можуть скоротитись на 60-75% від рівня викидів у 1990 році. Крім того, частка відновлювальної енергетики в структурі електрогенерації може зрости до 35% у 2050 році. Частка вугільних ТЕС скоротиться до 25%, а частка АЕС зменшиться приблизно на 28%.

Стратегія була розроблена в рамках проєкту з USAID, проте наразі проєкт тексту ще не оприлюднено.

24 липня 2017 року Секретаріат Енергетичного Співтовариства закрив справу щодо України з питання імплементації директиви про оцінку впливу на довкілля у зв’язку з прийняттям відповідного закону парламентом. Таке рішення можна вважати поспішним, оскільки наразі в Україні діє стара система, а підзаконних актів, які б уможливили реалізацію закону, ще не прийнято.

Матеріал підготовлено експертами ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” в рамках періодичного інформаційно-аналітичного огляду “Екологічна політика та право” та рубрики “Екологічні акценти”, в якій  публікуються коментарі про актуальні питання екологічної політики та права України.

Підписатися на розсилку інформаційно-аналітичного огляду “Екологічна політика та право” можна за посиланням

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024