Міжнародний центр перспективних досліджень
Міжнародний центр перспективних досліджень

“Україна не в змозі виконати взяті на себе зобов’язання до 2018 року, як це передбачено Угодою про вступ до Європейського Енергетичного Співтовариства. Держава не встигає реформувати енергетичний сектор відповідно до екологічних стандартів ЄС”, – такого висновку, як повідомляє Міжнародний центр перспективних досліджень, дійшли учасники конференції “Інтеграція екологічної і енергетичної політик: виклики членства в Європейському Енергетичному Співтоваристві”.

За вісім років провести докорінну реформу енергетичного сектору і залучити необхідні 8-20 млрд. євро – неможливо. Проте, навіть за умов збільшення перехідного періоду, наприклад, до 2030 року, треба вже зараз почати реформи, інакше у держави немає шансів вкластися в будь-які терміни, – заявив керівник проєкту МЦПД “Інтеграція України в Європейське Енергетичне Співтовариство, Ігор Богатирьов.

Керівник відділу “Енергетика. Транспорт. Довкілля” Делегації Європейського союзу в Україні, Ханс Райн, не виключив можливості, що Європа може піти на поступки, за умов, якщо Україна надасть чіткий план модернізації сектору: “Коли в України буде чітке бачення реформ із зазначеними строками їх виконання, тоді вона зможе звернутися до Енергетичного співтовариства з пропозицією ввести додатковий період адаптації. На разі, в України немає таких конкретних пропозицій”.

Юрій Трофименко, директор департаменту перспективного розвитку та інвестиційної політики НАК “Енергетична компанія України” зауважив, що для виконання екологічних вимог ЄС необхідно розробити “Національний план зменшення викидів забруднюючих речовин”. За словами пана Трофименко, сьогодні є вкрай актуальним питання не тільки модернізації ТЕС, але й утилізації викидів. Це питання мають вирішити на державному рівні, адже наразі утворювані відходи просто немає куди подіти.

Різниця нормативів викидів теплових електростанцій в Україні та ЄС
Різниця нормативів викидів теплових електростанцій в Україні та ЄС. Дані МЦПД

Конференція відбулася 7 грудня в рамках проєкту Міжнародного центру перспективних досліджень «Стратегія інтеграції України в Європейське Енергетичне Співтовариство». Метою проєкту є вироблення стратегії модернізації енергетичного сектора України через підвищення енергоефективності та впровадження екологічних стандартів ЄC.

Відео з конференції:

Приєднання до Європейського Енергетичного Співтовариства – головний фактор прискорення реформи енергетичного ринку України. Впровадження екологічних стандартів ЄС є головним викликом реалізації Угоди. Уряд має якнайшвидше запровадити конкуренцію на енергетичному ринку, залучити приватні інвестиції у теплову генерацію та запровадити жорсткіші санкції до забруднювачів довкілля.

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *