За словами Сергія Дубовика, розроблено проєкт постанови Уряду, який передбачає компенсацію державою 40% суми кредиту для ОСББ на енергоефективне обладнання та матеріали. Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо. Це вже другий механізм державної підтримки спрямований саме на потреби населення. Окрім надання співфінансування для підвищення енергоефективності в будівлях, проєкт сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні.
“Наразі проєкт перебуває на стадії погодження із зацікавленими органами влади. – відмітив С. Дубовик. – Саме на цьому етапі для нас особливо важливими є співпраця з місцевими громадами, їхня думка та підтримка такого механізму. Варто зазначити, що проєкт отримав прихильність громадських організацій, асоціацій ОСББ та міжнародних експертів”.
У свою чергу перший заступник міського голови м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Олександр Черненко розповів про власний досвід створення ОСББ в місті, його переваги та пошук фінансування. Організувавши ОСББ у будинку, вдалося реалізувати низку заходів: встановити лічильники споживання тепла, замінити системи освітлення, замінити двері та інше. О. Черненко також відмітив і ряд перешкод на шляху створення такого об’єднання, зокрема, низьку мотивацію громадян та наявність бюрократичних перепон для роботи інвестора.
“Не всі мешканці готові створювати ОСББ, вирішувати фінансові питання, ризикувати власністю. Тому ми намагаємося максимально співпрацювати із центральними органами влади, з міжнародними організаціями та використовувати можливості залучення коштів для проведення енергоефективних заходів в будівлях”, – додав О. Черненко.
Джерело: Держенергоефективності
Хто в темі i-Tree та готовий до нового супер корисного продукту, який ми створили з…
Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…
Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…