Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки була затверджена в березні 2010 року.
Передбачалося, що для підвищення енергоефективності протягом 2010-2015 років буде витрачено близько 30 мільярдів гривень з Державного бюджету.
В 2010 році вдалося використати лише 185 мільйонів гривень. Недофінансування програми пояснювали пізнім затвердженням державного бюджету та відсутністю належним чином підготовлених проєктів з підвищення енергоефективності на місцевому рівні.
В квітні 2011 року обсяги планового фінансування енергоефективності з державного бюджету протягом 2010-2015 років були зменшені більш, ніж вдвічі: з 30 мільярдів гривень до менш, ніж 14.
В 2011 році замість 5,4 мільярдів гривень вже передбачалося використати менше 1. В результаті було профінансовано проєктів всього на 318 мільйонів гривень – 6% від початково затвердженої суми або 35% від переглянутої на початку 2011 року суми.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.11 № 689 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Програми» у 2011 році, за інформацією Нацагентства з енергоефективності, кошти спрямовані за такими заходами:
В 2012 році в початковому варіанті програми на енергозбереження передбачалося виділити майже 5,5 мільярдів, навесні минулого року все ще планували витратити майже 3 мільярди гривень, однак у підсумку в держаному бюджеті на 2012 рік фігурують скромні 0,5 мільярда гривень.
Щоправда, за інформацією голови Національного агентства з енергоефективності та енергозбереження Миколи Пашкевича 25 січня рішенням Кабміну обсяг фінансування на 2012 рік було збільшено до 826 мільйонів гривень. Він уточнив, що цього року фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету у розмірі 516 млн. грн., а також за рахунок фінансової допомоги Європейського Союзу у розмірі 310 млн. грн.
Примітно, що на 310 мільйонів гривень допомоги від ЄС урядовці сподіваються, починаючи із 2010 року.
Скільки буде витрачено коштів на підвищення енергоефективності на практиці покаже час.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…