Лісогосподарську галузь поступово охопила криза, яка веде до нівелювання екологічної та соціальної функцій лісів. Політичним вирішенням може стати повернення управління галуззю до Мінприроди.
Особливо гостро у новому бюджетному році стало питання фінансування лісових господарств Сходу та Півдня України, про що останнім часом неодноразово пишуть народні депутати та профспілка галузі. Галузь забезпечила 3,2 млрд.грн платежів до бюджетів усіх рівнів у 2015 році, проте Державний бюджет на 2016 рік не передбачив ні копійки для ведення лісового господарства. Це особливо тяжко позначилось на «збиткових» лісогосподарствах Півдня та Сходу.
Така ситуація різко дисонує з заявленими пріоритетами та стратегічними завданнями, які відображені у розробленій Міністерством агропромислового комплексу Єдиній комплексній стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 рр. Головною метою стратегії у цій сфері є «забезпечення сталого ведення лісового господарства, під яким розуміють догляд за лісами і лісовими землями та їх використання таким чином і з такою інтенсивністю, щоб підтримувати їх біорізноманіття, продуктивність, відновлювальну здатність, життєвість та їх потенціал до виконання тепер і у майбутньому всіх притаманних їм екологічних, економічних і соціальних функцій на місцевому, національному і глобальному рівнях без пошкодження інших екосистем». На практиці ж, 2016 бюджетний рік не передбачає «догляду», лише забезпечення економічних функцій лісів.
МінАПК, що отримало в управління Державне агентство лісових ресурсів за часів Януковича, очевидно не справляється зі своїм завданням.
Матеріал підготовлено експертами ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” в рамках періодичного інформаційно-аналітичного огляду “Екологічна політика та право” та рубрики “Екологічні акценти”, в якій публікуються коментарі про актуальні питання екологічної політики та права України.
Підписатися на розсилку інформаційно-аналітичного огляду “Екологічна політика та право” можна за посиланням.
Читайте також: Чим закінчиться адмінреформа для лісової галузі?
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…