Categories: Держава

Біогазові проєкти отримають право на зелений тариф

Найближчим часом виробники електроенергії із використанням біогазу отримають право на зелений тариф. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до статті 17-1 Закону України “Про електроенергетику” (щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу).

Після підписання закону Президентом та набуття чинності власники біогазових установок, які раніше нарікали на відсутність зеленого тарифу, зможуть розраховувати на реалізацію виробленої електроенергії за більш привабливими цінами. Законодавці встановили такі коефіцієнти “зеленого тарифу” для електроенергії, виробленої з біогазу:

  • 2,7 – для електроенергії, виробленої з біогазу, отриманого з біомаси рослинного та/або тваринного походження, а також з органічної частини відходів;
  • 2,6 – для електроенергії, виробленої зі звалищного біогазу або біогазу, отриманого зі шламів каналізаційних стоків, об’єктами електроенергетики, максимальна сумарна проєктна величина встановленої потужності яких протягом всього експлуатаційного періоду не перевищує 500 кВт;
  • 2,4 – для електроенергії, виробленої зі звалищного біогазу або біогазу, отриманого зі шламів каналізаційних стоків, об’єктами електроенергетики, максимальна сумарна проєктна величина встановленої потужності яких протягом всього експлуатаційного періоду становить або більша за 500 кВт, але не перевищує 2000 кВт;
  • 2,0 – для електроенергії, виробленої зі звалищного біогазу або біогазу, отриманого зі шламів каналізаційних стоків, об’єктами електроенергетики, максимальна сумарна проєктна величина встановленої потужності яких протягом всього експлуатаційного періоду становить або перевищує 2000 кВт

Таким чином, власники біогазових електростанцій можуть розраховувати на реалізацію виробленої електроенергії за ціною від 1,17 грн. за КВт год до 1,58 грн. за КВт год. Це одна з найбільш очікуваних змін в законодавстві щодо стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії, але не єдина, внесена до закону “Про електроенергетику”.

Адже, в законі значно розширено визначення біомаси. Якщо раніше під біомасою законотворці розуміли лише речовини рослинного походження, то нині біомасою вважається не викопна біологічно відновлювана речовина органічного походження, що зазнає біологічного розкладу, у вигляді продуктів, залишків та відходів сільського господарства (рослинництва і тваринництва), харчової промисловості, лісового господарства і технологічно пов’язаних з ним галузей промисловості, що можуть бути використані як паливо з метою перетворення енергії, що міститься в них.

Крім того, чинний закон доповнено положеннями, відповідно до яких, зокрема, у разі виробництва електричної енергії суб´єктами господарювання на об´єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії з частковим використанням традиційних джерел енергії, “зелений” тариф встановлюється на обсяг електричної енергії, вироблений з використанням лише альтернативних джерел енергії. При цьому, частка використання альтернативних джерел має становити не менш як 50 відсотків усіх задіяних на об´єкті джерел енергії. Це відкриває шлях до розвитку технологій паралельного спалювання біомаси та вугілля та теплових електростанціях України.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024