Фільм «Енергоефективне місто» зняли в рамках міжнародного проєкту «CLEEN», який одночасно проходить у чотирьох країнах: Україні, Грузії, Молдові і Вірменії. У Хмельницькому проєкт реалізовує ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку».
У фільмі автори, насамперед, порушили тему глобального потепління і його катастрофічних наслідків для планети. Експерти запевнили, що наслідки зміни клімату проявлятимуться і в Україні. Крім того, автори взяли інтерв’ю в тих людей, які наразі ініціюють та організовують енергоефективні зміни в місті. У фільмі на прикладі окремих хмельничан показали, що можна зробити для того, аби зменшити власний негативний вплив на довкілля.
«Навчитися бути енергоощадним досить просто, — каже Тетяна Гуща, одна з авторів фільму й героїня стрічки. – Розпочати можна зі звичайних дій: замість центрального освітлення використовуйте лампу, або торшер; вимикайте світло, виходячи з кімнати; коли не користуєтеся приладами, вимикайте їх із розетки; використовуйте душ, а не ванну й закручуйте кран, коли чистите зуби. При розумному споживанні, можна зберегти більше 25 % електроенергії й заощадити до 400 літрів води. Час кожному з нас усвідомити свою відповідальність за майбутнє планети. І завдання мінімум цього фільму — примусити замислитись, а завдання максимум — мотивувати когось змінитись».
Презентація фільму відбулася 20 жовтня, її приурочили до Днів Сталої Енергії в Хмельницькому.
Степан Кушнір, голова правління ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку», говорить: «Через фільм ми намагалися зробити зрозумілою та доступною інформацію про енергозбереження для широкого загалу. Про те, як заощаджувати енергоресурси та про глобальні наслідки, якщо цього не робити. Усі герої фільму – це реальні хмельничани, які розповідають про те, чому тематика енергоефективності увійшла в їх життя та який результат це принесло. Наша мета — пояснити мешканцям міста, що якщо ми хочемо жити в екологічному місті для цього мають прикласти зусилля всі».
Автори фільму показують, що позитивно впливати на зміни клімату може кожна людина. Час змінитися й діяти. Надихнути на зміни зможуть герої фільму «Енергоефективне місто».
Читайте наші поради:
Хто в темі i-Tree та готовий до нового супер корисного продукту, який ми створили з…
Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…
Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…