25 вересня 2014 р. Екоклуб “Зелена Хвиля”, як було оголошено, провів традиційну щорічну зустріч випускників-екологів зі студентами-природничниками, в рамках якої випускники розказали про свій досвід працевлаштування, надали поради щодо дисциплін, на які варто звернути особливу увагу при складанні навчальних планів, поділилися інформацією про можливості стажування й роботи у своїх організаціях та надали свої прогнози розвитку ринку праці для екологів. Цей звіт є аналітичним підсумком проведеної зустрічі.
Державний сектор:
– Олена Іщенко, МП 2012, Державна екологічна інспекція,
– Вікторія Малярчук, МП 2013, ДП “Енергоатом”
– Костянтин Сузанський, МП 2012, судовий експерт при Міністерстві Юстиції
Українські громадські організації
– Ірина Головко, МП 2007, НЕЦУ
– Тетяна Ігнатенко, МП 2005, Український пелетний союз
– Юля Огаренко, МП 2009, Інститут економічних досліджень і політичних консультацій,
Міжнародні громадські організації
– Анна Сорока, МП 2012, Лісова наглядова рада (FSC),
Бізнес
– Олександр Кісліцин, МП 2007, BakerTilly
– Марина Михайловська, МП 2005, Агрохолдинг «Мрія»
– Роман Петрів, МП 2006, BP
Науково-дослідницька установа
– Дар’я Болдарєва, МП 2007, Інститут геохімії навколишнього середовища
1. Перший досвід роботи
Більшість випускників наголосили на необхідності отримання практичного досвіду під час навчання шляхом залучення до організації заходів у якості волонтера. Корисним є досвід членства у студентській організації «Екоклуб «Зелена хвиля», оскільки студент може отримати досвід повного циклу організації заходу чи проєкту.
Першу роботу присутні знайшли, по більшості, через контакти в рамках кафедри, випускників, екоклубівців. Прикладами є НЕЦУ, де сьогодні працюють 5 випускників кафедри, МАМА-86, де у свій час починали свою професійну кар’єру до 10 могилянських екологів чи IBCenter, заснований випускницею кафедри, і де отримали цінний досвід випускники різних років.
Навчання за кордоном не особливо вплинуло на зайнятість присутніх випускників. На думку Олени Маслюківської, сьогодні навчання за кордоном корисне з двох причин: 1) є необхідність поглибити знання у сфері, яка в Україні поки не розвинута і 2) як спосіб подовжити студентські роки, аби визначитися із напрямком подальшого розвитку. Досвід останніх років показує, що випускники міжнародних програм не отримують значних переваг при працевлаштуванні в Україні.
2. Кар’єра
Присутні випускники комфортно почуваються на своїх місцях. Лише двоє працюють на одному місті, решта – змінили місце роботу 2-3 рази.
Новим досвідом фрілансерства ділилася Юля Огаренко. Маючи певне коло контактів і авторитет дослідника, можна працювати на різні організації, виконуючи аналітичні дослідження.
3. Предмети, на які слід звертати увагу під час навчання
Із дискусії можна виділити кілька напрямків:
1) Курси з кафедри екології:
2) Предмети з інших кафедр
4. Необхідні навички:
5. Стажування
На стажування готові прийняти НЕЦУ, Держекоінспекція, Лісова наглядова рада, Агрохолдинг«Мрія», МАМА-86.
6. Прогнози розвитку спеціальності
7. Орієнтовна зарплата випускника та спеціаліста з досвідом (ціни вересня 2014 р.)
Підсумовуючи, слід наголосити, що зустріч, безумовно, стала корисним досвідом для студентів, допомогла їм розставити пріоритети та акценти у їх навчанні та плануванні майбутнього. Всі присутні стали причетними до культивування спільноти могилянських екологів, яку щорічно удобрює Екоклуб “Зелена Хвиля”. Наступного року буде продовження і всі з нетерпінням чекатимуть на оновлення даних про нішу для працевлаштування для екологів.
Олена Маслюківська
Київ
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…