1 листопада Екоклуб провів першу за кілька останніх років зустріч випускників та студентів кафедри екології НаУКМА, продовжуючи цю добру традицію ще з 2008 р. Незважаючи на вечірні години робочого дня, зібралося 19 випускників кафедри різних років навчання – від випуску 1998 до 2010, а також більше 35 студентів першого-другого років навчання. Всі випускники поділилися своїм досвідом працевлаштування, дали поради щодо вибору предметів, а студенти мали можливість познайомитися зі своїми старшими колегами та особисто поспілкуватися.
Завдяки професійній модерації зустрічі, яку традиційно проводила ст. викладач кафедри пані Олена Маслюківська, було підведено загальні підсумки виступів випускників, які загалом були досить різноманітними і відрізнялися навіть значною полярністю думок.
Отже, на питання як ви отримали цю роботу виступаючі дали такі відповіді:
Крім того, є випускники, які самі створюють для себе ринок праці і робоче місце, що характеризується з одного боку відсутністю конкурентів, а з другого – труднощами пошуку клієнтів.
Найцікавішим питанням був початковий рівень заробітної платні у секторі. Але оскільки вибірку не можна вважати репрезентативною, щоб робити якісь узагальнення, можна відзначити окремі цифри. Наприклад, починаючи працювати у державній структурі (міністерстві), випускники отримували від 2 000 грн/місяць, але додатково – можливості частих закордонних відряджень та швидкий кар’єрний ріст. Ті, хто працює у великих міжнародних організаціях (ПРООН, ОБСЄ) можуть отримувати від 4 500 грн. і до 16 000 грн./міс. А випускники з бізнес-сектору озвучували зарплати у 3000, 4500, 5000, 7000 і до 16 000 грн./місяць.
Які ж навички необхідні для майбутньої роботи?
Майже одностайно випускники відзначали важливість для успішного працевлаштування вивчення англійської мови. Крім того, кілька разів озвучували такі необхідні навички як написання аналітичних звітів, вміння критично мислити, самостійно навчатися й шукати інформацію; для бізнесу також – вміння вести переговори і ділове листування, знання ділового етикету.
На які предмети студентам варто звернути увагу під час навчання?
На думку випускників, найближчим часом найбільш популярними напрямками на ринку праці для екологів ставатимуть: міжнародні екологічні стандарти і міжнародна сертифікація, ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище), не фінансова звітність і корпоративна соціальна відповідальність у сфері екології, інженерні аспекти відновлюваної енергетики. Стабільно актуальними лишаються спеціальності у сфері охорони праці і екології на виробництвах. А також все більшого значення набирають міждисциплінарні спеціальності зі знанням екології.
Що ж випускники-екологи радять студентам для успішної професійної реалізації у майбутньому?
Загалом, маючи бажання працювати ви обов’язково знайдете таку можливість
Дякуємо всім, хто зміг долучитися до зустрічі, сподіваємося, що поради випускників будуть для вас корисними.
Голова Екоклубу «Зелена Хвиля»
Наталія Гозак
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…