Categories: Проєкти ЗХ

Водний тур визначає водний відбиток українців

5-6 червня водний тур «Вода для Життя» завітав до Києва. Мешканці міста дізналась про водний відбиток та способи економії води. Діти брали участь в інтерактивних іграх присвячених водній тематиці.

Водний тур визначає водний відбиток українців

З 2 по 10 червня 2012 року в Україні проходить інформаційний водний тур «Вода для Життя», організаторами якого виступають Всесвітній фонд природи (WWF), Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» та Творче об’єднання «Екологічні ініціативи» за підтримки компанії Кока-Кола та Європейської комісії. Метою туру є інформування українців про причини та наслідки зменшення питних водних ресурсів, а також, звернення уваги до проблеми забруднення та браку питної води, впровадження охоронних дій з боку уряду, місцевої влади та пересічних громадян щодо збереження водних ресурсів.

«Вода для Життя» є частиною міжнародної кампанії – Європейського водного туру WWF, який проходить в Угорщині, Австрії, Болгарії, Румунії, Сербії, тощо. В Україні Водний тур пройде в таких містах:

02.06. – м. Ужгород (Театральна Площа)
03.06. – м. Львів (Площа Митна)
05.06. – м. Київ (Арка Дружби народів)
06.06. – м. Київ (Водно-інформаційний центр)
07.06. – м. Одеса (Думська площа)
08.06. – м. Ізмаїл (пр-т Суворова, біля ДК Шевченка)
09.06. – м. Вилкове (вул. Леніна, біля Будинку Культури)

Тур представляє собою мобільну експозицію, яка подорожує на спеціально обладнаній вантажівці PANDA-1, що оснащена сонячними батареями, вітряком та відео панеллю, яка працює від альтернативних джерел енергії. У ході інформаційної роботи учасники туру поширюють тематичну літературу, розповідають про властивості води, демонструють цікаві експозиції, інтерактивні інформаційні стенди та відео-сюжети, а також пропонують громадянам зробити свій внесок у збереження водних ресурсів нашої країни та світу. На експозиції представлені різноманітні прилади та оригінальні елементи, які допомагають зацікавити перехожих різного віку та рівня екологічної обізнаності. Для дітей під час туру будуть проводитись пізнавальні уроки «Водний Експериментаріум» та захоплюючі ігри. Окрім того, паралельно з експозицією заплановані цікаві уроки про воду в школах зазначених міст.

«Водний тур має важливе значення для виховання екологічної обізнаності українців. Всі знають, що запаси прісної води нашої Планети обмежені, а потреба в них зростає. Але в Україні ми схильні думати, що нестача питної води – проблема інших далеких країн. Це зовсім не так. Хоча ми ще не відчуваємо цього щодня, тиск на наші прісноводні запаси і довкілля збільшується. Ми повинні вже зараз замислитися над тим, що ми можемо зробити, щоб наші діти та онуки могли пити чисту воду», – вважає Олена Тарасова, голова Українського екологічного клубу «Зелена Хвиля».

Вода є основою для всіх відомих форм життя. Людина, також, не може прожити без води. Ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, очищення, охолодження, нагріву і майже на кожному етапі виробництва товарів. Зараз стає очевидним, що ми споживаємо надто багато води, більше, ніж Планета може відновити.

Водна криза у світі загострюється. Більше мільярда людей на Планеті не мають доступу до чистої питної води і ще 2.6 мільярда відчувають нестачу води для потреб гігієни. Більшість з них мешкають у найбідніших країнах. У Африці, наприклад, більше половини населення страждають від 6 серйозних хвороб, пов’язаних з водою. Через ці хвороби гинуть мільйони дітей по всьому світу. На думку експертів політичні конфлікти наступного століття будуть пов’язані зі скороченням запасів питної води.

«Чи замислювалися Ви над тим, скільки води Ви споживаєте щодня? Не всі люди розуміють, що кожний продукт, який ми купуємо, від футболки, шматка хлібу до електроприладів потребує воду для виробництва. Для прикладу у випадку з бавовняною футболкою ми повинні врахувати воду, необхідну для вирощування вовни, а також воду, використану у процесі виробництва та фарбування. Таким чином, виробництво однієї футболки потребує 2700 л води. Цей показник називається Водним відбитком продукту.» – говорить Катерина Куракіна, менеджер зі зв’язків з громадськістю Всесвітнього фонду природи WWF.

Таким же чином можна підрахувати Водний відбиток країн, компаній та окремих людей. Середній Водний відбиток по світу складає 1240 м3 на людину за рік. Свій власний Водний відбиток можна підрахувати, скориставшись спеціальним калькулятором на веб-сайті http://www.waterfootprint.org. Щоб зберегти водні ресурси, людина може скоротити безпосередні витрати води чи знизити свій Водний відбиток, зменшуючи загальне споживання товарів.

Також, варто пам’ятати – для того, щоб ми могли пити чисту воду та вирощувати гарні врожаї, нам потрібно зберегти та відновити наші річки та заплавини. Останні є дуже важливими, адже вони діють як природний фільтр, допомагаючи очищенню водойм. Крім того, заплавини є «дитсадками» для багатьох промислових видів риб та інших цінних видів тварин і рослин. Нажаль, за останні 40 років більше 50% заплавин нашої країни було втрачено через недбалу господарську діяльність.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024