З 2018 року в Китаї заборонили торгівлю слоновою кісткою

Щорічно браконьєри вбивають 30 тисяч слонів Фото: bbc.com

Китай є одним із найбільших у світі ринків для торгівлі слоновою кісткою. Однак, починаючи з 2018 року вся торгівля є незаконною.

Це рішення — важливий крок у справі захисту слонів. Державні ЗМІ заявили, що за минулий рік ціни на сировину вже знизилися на 65 %. Також протягом 2017 року спостерігалося зниження на 80 % випадків конфіскації слонової кістки, що надходить у Китай. Заборону торгівлі було оголошено минулого року, але чинності вона набула лише у 2018.

До березня 2017 року припинили свою діяльність 67 офіційних заводів і магазинів, що займаються слоновою кісткою. До кінця 2017 року мали закритися ще 105.

У китайській державній урядовій агенції новин Сіньхуа заявили, що під час підготовки до заборони було проведено одну з найбільших кампаній із підвищення обізнаності серед населення. Участь у ній узяли і знаменитості, у тому числі баскетболіст Яо Мін.

Директор WWF в Африці Фред Кума вважає заборону важливим кроком, який стане стимулом для захисту слонів в Африці. Він, водночас, звертає увагу, що Китай – один із лідерів нелегальної торгівлі живою природою, тому роботи попереду ще багато.

Є певне занепокоєння, що новими законами не охоплено Гонконг, а цей регіон залишається великим центром із торгівлі слоновою кісткою. Наразі в Гонконгу продовжується процес прийняття рішення щодо власної повної заборони.

Щорічно браконьєри вбивають приблизно 30 тисяч африканських слонів. Крім того, слони входять у список з десяти тварин, популяціям яких загрожує загибель внаслідок глобальної зміни клімату на нашій планеті.

 

 

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024