Китай є одним із найбільших у світі ринків для торгівлі слоновою кісткою. Однак, починаючи з 2018 року вся торгівля є незаконною.
Це рішення — важливий крок у справі захисту слонів. Державні ЗМІ заявили, що за минулий рік ціни на сировину вже знизилися на 65 %. Також протягом 2017 року спостерігалося зниження на 80 % випадків конфіскації слонової кістки, що надходить у Китай. Заборону торгівлі було оголошено минулого року, але чинності вона набула лише у 2018.
До березня 2017 року припинили свою діяльність 67 офіційних заводів і магазинів, що займаються слоновою кісткою. До кінця 2017 року мали закритися ще 105.
У китайській державній урядовій агенції новин Сіньхуа заявили, що під час підготовки до заборони було проведено одну з найбільших кампаній із підвищення обізнаності серед населення. Участь у ній узяли і знаменитості, у тому числі баскетболіст Яо Мін.
Директор WWF в Африці Фред Кума вважає заборону важливим кроком, який стане стимулом для захисту слонів в Африці. Він, водночас, звертає увагу, що Китай – один із лідерів нелегальної торгівлі живою природою, тому роботи попереду ще багато.
Є певне занепокоєння, що новими законами не охоплено Гонконг, а цей регіон залишається великим центром із торгівлі слоновою кісткою. Наразі в Гонконгу продовжується процес прийняття рішення щодо власної повної заборони.
Щорічно браконьєри вбивають приблизно 30 тисяч африканських слонів. Крім того, слони входять у список з десяти тварин, популяціям яких загрожує загибель внаслідок глобальної зміни клімату на нашій планеті.