Соломинки на пляжі Фото Kevin SullivanOrange County Register / SCNG

У Лос-Анджелесі міська влада розпочала обговорення щодо обмеження використання пластикових соломинок. Напередодні в місті було прийнято рішення про відмову від пакетів. До речі, у деяких містах США (Девіс, Сан-Луїс) уже прийняли положення, що вимагають від ресторанів надавати пластикові соломинки лише, якщо клієнт їх просить.

Троє членів міської ради Лос-Анджелеса виступили з ініціативою обмеження використання пластикових соломинок. Розпочати планують із ресторанів та барів. Головна мета – не забруднювати океани та скоротити кількість відходів, які не розкладаються.

Крім того, обговорюється можливість надання гостям ресторанів та інших закладів соломинок з інших матеріалів. На ринку доступними є паперові і бамбукові соломинки. Можливо, найближчим часом з’являться й інші пропозиції.

Широке використання пластикових виробів викликає зростаючу стурбованість забрудненням та кількістю екологічно шкідливих сміттєзвалищ.

Пластикове сміття дуже небезпечне для птахів та інших мешканців водойм. Інколи птахи сприймають яскравий пластик за їжу, таким чином забиваючи шлунок тим, що ніколи не зможуть перетравити. Крім того, відходи можуть обмежувати рухливість тварин та навіть деформувати їх скелет.

Відео, у якому члени морської дослідницької групи витягують соломинку з ніздрі черепахи, привернуло додаткову увагу до проблеми забруднення пластиковими відходами.

Один з ініціаторів відмови від соломинок, Мітч О’Фаррелл, сказав, що Лос-Анджелес має обмежити використання пластикових соломинок, які завдають шкоди навколишньому середовищу та ставлять під загрозу морську дику природу.

Його однодумці звертають увагу, що варто подолати залежність від використання соломинок, адже зараз більша їх частина опиняється на звалищах, у лісах та океанах.

Прийняття рішення про відмову в окремому місті може пришвидшити навіть зміну державної політики в питанні поводження з пластиковими відходами.

Тим часом, кожен уже зараз може відмовитися від використаннях надмірної кількості речей та перестати утворювати сміття. Читайте про концепцію Zero Waste в мережі магазинів у Нью-Йорку.

Нагадаємо, що раніше у Лос-Анджелесі пофарбували вулиці у білий колір, аби боротися з наслідками зміни клімату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *