За інформацією Українського екологічного порталу, народний депутат Леся Оробець звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою невідкладно перевірити факт відкриття сміттєспалювального заводу в районі депо станції “Київ-Пасажирський” у столиці.
“Генпрокуратура і мерія столиці повинні негайно перевірити факт відкриття у кордонах міста підприємства, яке буде викидати в атмосферу щорічно близько 3,3 тон шкідливих речовин, зокрема півтора тонни діоксиду азоту і півтони оксиду вуглеводу”, – зазначила народний депутат, яку процитували в її прес-службі.
“Економічна правда” повідомляє, що міні-завод відкрився півтора місяці тому, але громадськості стало відомо про його наявність лише зараз. Серед місцевих жителів проводився опит, збиралися підписи, але, за словами мешканців, ніхто з них своєї згоди на подібне будівництво не давав.
Згідно з діючими санітарними нормами, будувати будь-який сміттєспалювальний завод ближче ніж в 500 метрах від житлових будинків заборонено. В даному випадку люди живуть на відстані 200 метрів. Екологи б’ють на сполох. “Безпечних технологій спалювання сміття взагалі немає – в повітря надходить вся таблиця Менделєєва”, – говорить відомий еколог Володимир Борейко. За його словами, “в першу чергу, страждають діти, літні люди. Сміття треба утилізувати, а не спалювати – це технології минулого століття! Ми писатимемо в Кабмін і президентові, щоб завод терміново закрили”.
Відео-сюжет телеканалу НТН:
Водночас, Міністерство транспорту України повідомило, що Південно-Західна залізниця закупила транспортне обладнання для технічного обслуговування верхньої будови колії залізниці з переробкою твердих відходів МПК-400.
З метою підтримання у належному санітарному стані Київського залізничного вузла та зменшення впливу на екологію міста від діяльності залізничного транспорту, на території Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський, де здійснюється відстій 1100 пасажирських вагонів, Південно-Західна залізниця придбала спеціальне мобільне транспортне обладнання, установлене на залізничній платформі, для переробки відходів.
При сортуванні відходів передбачена можливість відбору вторинної сировини : метал, папір, поліетилен тощо.
В процесі спалювання відходів утворюються димові гази та шлак. Шлак осідає у зольнику печі, а звідти відвантажується для утилізації. Димові гази проходять п’ятиступеневе очищення, в наслідок чого кількість токсичних речовин у районі роботи установки вдесятеро менша від допустимої норми.
На цей час проводиться дослідна експлуатація з метою перевірки дієздатності устаткування та відбору контрольних проб викидів, що утворюються в результаті роботи МПК-400. Дослідні запуски установки проводяться під постійним наглядом СЕС МОЗ України, яка здійснює відбір проб вмісту шкідливих речовин в приземному шарі атмосфери. На сьогодні за всіма показниками вміст шкідливих речовин у викидах установки не перевищує гранично допустимі норми, що підтверджено чисельними протоколами досліджень. Після дослідної експлуатації обладнання буде прийнято рішення щодо введення установки в постійну експлуатацію.
Довідка
Виробник обладнання – харківське Науково-виробниче підприємство «Технологія». Обладнання має сертифікат відповідності виданий Харківським органом сертифікації залізничного транспорту і зареєстрований в Реєстрі за № UA1/110/0027445-10 від 06.04.2010 р.
На розміщення обладнання отримано погодження Київської лінійної СЕС МОЗ України щодо вибору місця розташування устаткування № 02-1-07/656/1 від 30.04.2010 р. та на встановлення обладнання за № 02-01-07/709 від 12.05.2010р.
Державним департаментом пожежної безпеки надано висновок за № 36/4/3165 від 31.05.2010 р. про безпечність експлуатації об’єкта.Державною санітарно-епідеміологічною експертизою № 05.03.02-07/20995, яка була проведена Міністерством охорони здоров’я України 31.03.2010 року, встановлено відсутність негативного впливу МПК-400 на навколишнє середовище.
Читайте також: Україна в смітті. Побутові відходи
Хто в темі i-Tree та готовий до нового супер корисного продукту, який ми створили з…
Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…
Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…