Пластикові волокна виявлені у водопровідній воді в усьому світі

Нові дослідження показують, що крихітні пластикові волокна є всюди: у наших океанах, на суші, у їжі, повітрі й навіть у водопровідній воді.

Вода з водопроводу забруднена мікропластиком у багатьох країнах світу. Зразки водопровідної води з понад десяти країн були проаналізовані вченими з Orb Media. За результатами дослідження у 83 % зразків були виявлені мікроволокна пластику.

Найвищий рівень забруднення у США — 94 %. До речі, зразки води були взяті з водопроводу неподалік від Конгресу та штаб-квартира Агентства з охорони навколишнього середовища США. Такий же рівень забруднення виявлено у зразках із Лівану та Індії.

У європейських країнах, включно з Великобританією, Німеччиною і Францією, зафіксовано найнижчий рівень забруднення, який проте становить аж 72%.

Середня кількість волокон у кожному зразку об’ємом 500 мл, коливається від 4,8 в США до 1,9 в Європі.

Результати дослідження в різних країнах. Фото: Orb Media

Нещодавно також було проведено невелике дослідження в Ірландії. Науковці виявили забруднення мікропластиком водопродівної води та води зі свердловин. Насторожує те, що поки ми не знаємо, як мікропластик впливає на організм людини. Ірландські дослідники звертають увагу на дві основні проблеми: самі дрібні пластикові частинки та хімічні речовини або патогени, які можуть міститися в таких частинках.

«Якщо існують волокна, можливо, що також існують наночастинки, які ми не можемо виміряти. Наночастинки пластику зможуть проникати в клітину, а значить і в органи, що буде причиною для тривоги», — розповідає доктор Шеррі Мейсон, експерт Державного університету Нью-Йорка.

Насправді масштаби глобального забруднення мікропластиком тільки починають ставати зрозумілими: дослідження в Німеччині виявили волокна у всіх 24 винних брендах, які вони тестували, а також у меді й цукрі. У Парижі у 2015 році дослідники виявили збільшення кількості волокон у повітрі, а також у будинках людей.

Френк Келлі, професор з охорони навколишнього середовища Королівського коледжу Лондона закликає терміново розпочати дослідження, щоби визначити, чи поглинається мікропластик організмом та які ризики це несе для здоров’я людини.

Зараз є загадкою те, як мікропластик потрапляє в питну воду, але очевидним джерелом є атмосфера, куди волокна потрапляють з одягу чи килимів.

Сучасні системи водопідготовки не фільтрують усього мікропластику. Вода в пляшках не забезпечує альтернативи забрудненій водопровідній, адже частинки мікропластику були виявлені і в зразках бутильованої води, перевіреної в США.

Дослідження Orb Media показали серйозну проблему, але продовжується пошук її вирішення.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024