Як повідомляла Зелена Хвиля, в Угорщині сталася масштабна екологічна катастрофа з виливом небезпечних відходів алюмінієвого виробництва. Всесвітній фонд природи в Угорщині повідомляє, що суміш шламу та води із високим вмістом лугів потрапила в притоки Дунаю й викликала підвищення рівня лужності в водоймах.
Українська служба ВВС повідомляє, що лужність води підвищилася в річках Раба, Марцаль та рукаві Мошоні-Дунай, що знаходиться на відстані 10 кілометрів від основного русла. Рівень рН досягає 9.3 при нормі 6-8.
Представники WWF звертають увагу, що резервуар, де вудбулася аварія, не єдиний в Угорщині – існує ще два резервуара, один з яких має площу 40 гектарів та знаходиться в безпосередній близькості до Дунаю.
Карта, де відзначено місце катастрофи та інші аналогічні резервуари із токсичним шламом.
View Катастрофа в Угорщині in a larger map
Керівник Дунай-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи, Андреас Бекман, говорить, що ще цілий ряд катастроф може трапитися в місцях поблизу басейну Дунаю. “Розлив резервуару відходів поблизу угорського Almasfuzito може серйозно вплинути на питне водопостачання та вразливі екосистеми середньої течії Дунаю”, – каже Андреас Бекман.
Існують загрози для Дунаю і в інших країнах: комплекс нафтопереробних підприємств та підприємство із виробництва добрив поблизу річки в Сербії, забруднені ціанідами місця видобутку золота в Румунії й інші.
За інформацією УЕА “Зелений світ”, фахівці територіальних управлінь Державної охорони навколишнього природного середовища і Державної екологічної інспекції області розпочали посилений моніторинг ситуації на українській ділянці Дунаю, що охоплює територію Одеської області. Як повідомили в управліннях, фахівці здійснюють постійний аналіз річкової води і водотоків у кількох контрольних точках. Разом із співробітниками управлінь працюють представники наукових структур і громадських організацій.
Крім того, за рішенням Мінприроди для попередження можливого виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру силами обласних Державних екологічних інспекцій період з 11 по 22 жовтня 2010 року буде проведено обстеження ламонакопичувачів та місць складування небезпечних відходів.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…