Як повідомляла Зелена Хвиля, в Угорщині сталася масштабна екологічна катастрофа з виливом небезпечних відходів алюмінієвого виробництва. Всесвітній фонд природи в Угорщині повідомляє, що суміш шламу та води із високим вмістом лугів потрапила в притоки Дунаю й викликала підвищення рівня лужності в водоймах.

Резервуар зі шламом, де відбулася аварія
Резервуар зі шламом, де відбулася аварія. Розмір співставний із розміром затопленого шламом селища Колонтар (на карті зліва).

Українська служба ВВС повідомляє, що лужність води підвищилася в річках Раба, Марцаль та рукаві Мошоні-Дунай, що знаходиться на відстані 10 кілометрів від основного русла. Рівень рН досягає 9.3 при нормі 6-8.

Представники WWF звертають увагу, що резервуар, де вудбулася аварія, не єдиний в Угорщині – існує ще два резервуара, один з яких має площу 40 гектарів та знаходиться в безпосередній близькості до Дунаю.

Резервуар із небезпечним шламом поблизу Дунаю
Резервуар із небезпечним шламом поблизу Дунаю

Карта, де відзначено місце катастрофи та інші аналогічні резервуари із токсичним шламом.


View Катастрофа в Угорщині in a larger map

Керівник Дунай-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи, Андреас Бекман, говорить, що ще цілий ряд катастроф може трапитися в місцях поблизу басейну Дунаю. “Розлив резервуару відходів поблизу угорського Almasfuzito може серйозно вплинути на питне водопостачання та вразливі екосистеми середньої течії Дунаю”, – каже Андреас Бекман.

Існують загрози для Дунаю і в інших країнах: комплекс нафтопереробних підприємств та підприємство із виробництва добрив поблизу річки в Сербії, забруднені ціанідами місця видобутку золота в Румунії й інші.

За інформацією УЕА “Зелений світ”, фахівці територіальних управлінь Державної охорони навколишнього природного середовища і Державної екологічної інспекції області розпочали посилений моніторинг ситуації на українській ділянці Дунаю, що охоплює територію Одеської області. Як повідомили в управліннях, фахівці здійснюють постійний аналіз річкової води і водотоків у кількох контрольних точках. Разом із співробітниками управлінь працюють представники наукових структур і громадських організацій.

Крім того, за рішенням Мінприроди для попередження можливого виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру силами обласних Державних екологічних інспекцій період з 11 по 22 жовтня 2010 року буде проведено обстеження ламонакопичувачів та місць складування небезпечних відходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *