За інформацією Львівського Екопорталу, 9 листопада 2010 р. колегія суддів Окружного адміністративного суду м. Києва винесла рішення у справі МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) проти Кабінету Міністрів України щодо оскарження Постанови № 841 «Про надання земельних ділянок у постійне користування». Судді задовільнили позовні вимоги ЕПЛ та визнали нечинною постанову уряду.
Нагадаємо, що вказаним рішенням уряд передав у постійне користування особливо цінні землі вздовж русла р. Південний Буг НАЕК «Енергоатом». Дані 27 га земель відводилися НАЕК зі складу регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», що на Миколаївщині, під Олександрівське водосховище на р. Південний Буг. Таке водосховище, на думку атомників, необхідне для нормальної експлуатації Ташлицької ГАЕС. Проте ціна такого затоплення – це не тільки поховані унікальні бузькі пороги, затоплення історичної козацької пам`ятки – острову Гард, а й знищення унікальних червонокнижних рослин.
Справа із 2006 року безрезультатно перебувала на розгляді в судах різних інстанцій, і лише після рішення Вищого адміністративного суду її повернуто на новий розгляд. Судді Окружного адміністративного суду надали об`єктивну оцінку всіх доводів ЕПЛ про порушення численних норм Земельного кодексу при наданні НАЕК «Енергоатом» цих земель в постійне користування. Тепер справа за апеляційним судом. Чи наважиться він залишити в силі рішення суду першої інстанції і воно набере законної сили?
є шанс, що глупства стане менше, і вдасться відновити Буг