В Україні набирає обертів кампанія зі збору коштів для здійснення «ривка» до заводу з переробки батарейок в Україні.
Збір коштів організовано Всеукраїнським соціальним проєктом «Батарейки, здавайтеся».
Наразі українці знають, що викидати батарейки (хімічні джерела струму) у звичайне сміття не можна. Адже батарейки забруднюють землю та воду токсичними речовинами, які входять до їх складу. Ці хімікати через ґрунтові води безконтрольно потрапляють на поля, а згодом і в їжу. Важкі метали в їжі можуть викликати психічні та серцеві захворювання, а також – рак.
Але також є ті люди, які збирають батарейки та здають їх у пункти прийому. Усім активним у цій сфері організаціям уже вдалося зібрати 200 тонн токсичних батарейок.
Однак постає питання — що робити з батарейками далі? В Україні немає заводу з переробки, хоча в минулому певні спроби організувати переробку були.
У Європі, наприклад, за переробку батарейок платить покупець. Ціна переробки закладена в ціну кожної нової батарейки. Цими коштами виробники та імпортери платять заводам за переробку.
Українські імпортери теж погодились інвестувати в переробку, але за умови, що ініціативою «Батарейки, здавайтеся» буде створено техніко-економічне обґрунтування заводу з переробки.
В ініціативі мають чіткий план та вже розпочали роботу. За 5 місяців планується зробити таке:
Для реалізації задуманого організація збирає допомогу від українців. Необхідна сума — 460 000 грн. Проєкт уже профінансували 3 компанії та 101 небайдужа людина. Компанії імпортери батарейок (GP, VARTA, Watsons) підтримали проєкт на загальну суму 145 000 грн.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…