Deprecated: The PSR-0 `Requests_...` class names in the Request library are deprecated. Switch to the PSR-4 `WpOrg\Requests\...` class names at your earliest convenience. in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-includes/class-requests.php on line 24
Разом з “Кліматичною абеткою” | Зелена Хвиля

Навесні 2020 року авторський колектив ГО УЕК “Зелена Хвиля” підготував короткий аналітичний огляд “Екологічна освіта для сталого розвитку з питань зміни клімату у дошкільній, середній, позашкільній та вищій освіті України”. Аналіз поточного стану екологічної та кліматичної освіти в Україні в системі формальної середньої та вищої школи виявився геть невтішним. 

Нашим наступним кроком був активний пошук дієвих шляхів розв’язання проблеми. Спільно ми дійшли висновку, що потрібно системно підійти до вирішення питання і практично «з нуля» почати роботу зі створення таких програм.

Наші плани були підтримані грантом від МФ «Відродження» і восени перша з таких програм була створена. Призначена вона для учнів 3-4 класів закладів загальної середньої освіти. Суттєвою допомогою, яка «атмосферно» передувала появі нашої програми, стала  Концепція Нової української школи, одна з наскрізних ліній – «Екологічна безпека та сталий розвиток» та окремо «виписана» екологічна компетентність.

В результаті кропіткої роботи з-під пера автора – викладачки кафедри дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Б.Грінченка Санковської Ірини – з’явився навчально-методичний курс за вибором «Кліматична абетка». У його складі є програма, методичний посібник для педагогів з матеріалом 16 уроків/занять, зошит для учнів, бібліотечка (рекомендовані твори для дитячого читання).

За підтримки Української Кліматичної Мережі, методичні матеріали курсу з питань термінологічної та наукової відповідності було опрацьовано Ольгою Григорівною Шевченко, доктором географічних наук, доцентом кафедри метеорології та кліматології КНУ ім. Т. Шевченка.

З лютого 2021 року НМК «Кліматична абетка» буде проходити апробацію у трьох четвертих класах ТОВ «Ліко-школа» міста Києва.

Ми впевнені, що очікувані результати сподобаються усім залученим!

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU).

Олександра Халаїм

Голова ГО Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”

Recent Posts

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024

Тренер 1 #3

В процесі оновлення

13.03.2024