Categories: Кожен з нас

Прасуємо, пам’ятаючи про природу!

Споживання та економія електроенергії і коштів при прасуванні суттєво залежить від того наскільки енергозберігаючою є модель нашої праски, але також не менше те, чи володіємо ми необхідними для енергозбереження знаннями, а також бажанням застосовувати їх на практиці. Наступні маленькі екологічні поради, застосовані у повсякденні, не тільки сприятимуть зменшенню енерговитрат та заощадженню фінансів в окремому домогосподарстві, але можуть також стати посильним внеском кожного для збереження Божого дивосвіту – природи:

  • Перед початком прасування необхідно перевірити і виокремити речі, які не потребують обов’язкового прасування. Від нас самих залежить чи, наприклад, будемо прасувати рушники. В даному випадку, як правило, екологічні та економічні цінності мали б переважити естетичні.
  • Багато якісних сорочок чи футболок взагалі не потребують прасування, вистачає їх просто добре стряхнути або розгладити рукою.
  • Необхідно, наскільки це можливо, використовувати не тільки носочок чи край, але цілу площу нашої праски.
  • Хто прасує дуже повільно, потребує значно більше електроенергії.
  • Рекомендується посортувати речі відповідно до температури прасування і почати з найнижчої до найвищої.
  • Прасування при температурі вищій за вказану на виробі – це не тільки марнотратництво енергії і зайва шкода довкіллю, але також можлива причина псування самої речі, яку прасуємо.
  • Дрібні речі (як наприклад носова хусточка) можуть прасуватися використовуючи залишкове тепло, тобто праскою вже від’єднаною від електричної мережі.
  • У вимкнутому стані деякі праски і надалі продовжують споживати струм, тому краще після завершення прасування повністю від’єднувати їх від електромережі.
  • Пам’ятаймо також, що увімкнута праска, забута чи залишена на деякий час без нагляду, попри „холості” витрати електроструму є частою причиною виникнення пожеж!

Поради зібрані доктором Володимиром Шереметою, викладачем екологічної етики ІФТА

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Презентація Онлайн Академії i-Tree4UA

Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…

12.01.2025

I-Tree eco згуртувало ірпінських екоактивістів

Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…

30.12.2024

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024