Categories: Кожен з нас

10 способів витрачати гроші з думкою про довкілля

Ми звикли при виборі того чи іншого продукту зважати на два фактори: ціна та якість. Було б дуже добре для навколишнього середовища (та й для людини в ньому), якби кожен з нас у повсякденному житті під час прийняття рішення про купівлю того чи іншого продукту зважав не лише на якість та ціну, а й вплив продукту на природу.

Ось 10 простих способів витрачати гроші з думкою про довкілля:

  1. 10 способів витрачати гроші з думкою про довкілля. Малюнок cnn.net

    Перш за все, потрібно звертати увагу на фізичні та хімічні характеристики продукту й не купувати товари, які містять шкідливі для здоров’я людини та природи речовини: шкідливі харчові добавки, шкідливі домішки у косметиці та миючих засобах, генетично модифіковані організми і т. ін.

  2. Обирати серед аналогів більш дружні для довкілля альтернативи: енергозберігаючі лампи замість звичайних, ноутбуки замість настільних персональних комп’ютерів, побутові прилади найвищого класу енергозбереження, офісний папір із вторинної сировини й ін.
  3. Купувати товари та користуватись послугами компаній, що впровадили та підтримують екологічні системи менеджменту: ISO 14 000 і/або EMAS. Це не забезпечує дружність до довкілля товарів та послуг, однак свідчить про наявність на підприємстві чіткої екологічної політики, яка спрямована на постійне вдосконалення екологічних показників діяльності.
  4. Звертати увагу на наявність на продуктах екологічного маркування: “Екологічно чисто та безпечно“, Energy Star й ін..
  5. Знайомитись з різноманітними рейтингами екологічних товарів від визнаних у світі організацій. Прикладом може бути рейтинг екологічної електроніки від Greenpeace.
  6. Купувати те, що виробляється ближче. Майже ідентичні товари в супермаркеті можуть бути виготовлені у Вашому місті або привезені за сотні чи навіть тисячі кілометрів. Уявіть скільки палива та енергії витрачено на транспортування!
  7. Не купувати сміття: не обирайте продукти з великими упаковками (особливо актуально для дитячих іграшок), не купуйте речі, які насправді Вам не потрібні. Все це дуже скоро потрапить на смітник.
  8. Обирайте речі, які в подальшому можна повторно використати або віддати на повторну переробку.
  9. Купуйте продукти соціально відповідальних компаній, які популяризують екологічну відповідальність бізнесу.
  10. Й останнє, власне пов’язане не з купівлею товарів та послуг, а з добрими намірами. Кожен, хто хоче витрачати гроші з думкою про природу, може підтримати фінансово будь-яку екологічну громадську організацію України. Отримавши детальний звіт про використані кошти, Ви зможете бути впевнені, що гроші витрачені з користю для довкілля.
Микола Шлапак

Консультант компанії КТ-Енергія. Розробник і автор сайту Зелена Хвиля. Цікавиться екологічною економікою, енергетикою та інформаційними технологіями. Для контактів: m.shlapak.ua [at] gmail.com

Recent Posts

Презентація Онлайн Академії i-Tree4UA

Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…

12.01.2025

I-Tree eco згуртувало ірпінських екоактивістів

Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…

30.12.2024

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024