24 вересня Україна приєдналась до найбільшої в світі екологічної кампанії “Рухай Планету”. Одночасно із жителями 180 країн світу українці влаштували марафони, запливи, хороводи, паркур, змагання повітряних зміїв, танці і флеш-моби у 13 містах нашої країни для негайного подолання змін клімату.
Під аркою Дружби Народів в Києві сотня молодих еко-активістів танцювали, приєднавшись до Міжнародного кліматичного руху 350.org. Найбільший в Україні екологічний флеш-данс “Рухай Планету” для протидії змінам клімату відбувся одночасно з кліматичними акціями у 13 містах України та 180 країнах світу.
Близько 100 учасників показали планету Земля, негативний вплив змін клімату на неї та можливі рішення цієї проблеми за допомогою танцю. По завершенню танцю молодь розгорнула великий банер у вигляді символ акції – стрілки – з написом «Зупинити ріст викидів СО2». Саме таку вимогу висувають учасники глобального кліматичного руху 350.org в Україні.
Також учасники пропонували шляхи покращення екологічної ситуації в Києві за рахунок розвитку мережі вело доріжок, охорони зелених зон та сортування побутових відходів. Музикою до танцю була композиція «Right here, right now», слова якої підкреслювали невідкладність дій для подолання змін клімату.
До учасників звернувся і ідейний натхненник танцю – головний хореограф шоу Майданс-2 Олександр Лещенко. “Екологічним можна бути у кожному своєму щоденому вчинку, – сказав Лещенко. – А сьогодні ми покажемо свою екологічність у танці!”.
Після танцю учасники взяли участь у акції «Подивись на світ його очима. You can help!» – вікторинах та фейс-арті, які провів Всесвітній фонд Дикої Природи (WWF) за підтримки компанії Canon. Окрім того, учасники та глядачі акції всі разом провели прибирання у парку за підтримки компанії “РЕМОНДІС Україна”. Також їх чекало вегетаріанське частування і концерт.
Кампанія “Рухай Планету” (Moving Planet в англійській версії) є міжнародною подією, організованою людьми з 180 країн світу за ініціативи Міжнародного кліматичного руху 350.org. “Рухай Планету” складається із тисяч заходів, об’єднаних концепцією руху. Марафони, запливи, хороводи, паркур, повітряні змії, танці і флеш-моби – безліч видів яскравих дійств по всьому глобусу. Логотипом акцій є стрілка, що символізує рух від бездумного споживання до збалансованого розвитку.
Мета акції – привернути увагу до зміни клімату та тих кроків, які кожен з нас має робити вже зараз, аби зупинити кліматичну катастрофу. Акція “Рухай Планету” в Києві обрана однією з ТОП-подій кампанії на рівні Європи. 24 вересня різноманітні заходи відбулись також в багатьох інших містах України: Ужгороді (флешмоб “Рухомий бодіарт” для велосипедистів, ролерів, пішоходів, а ще похід до мерії та квест «Знайди відкритий каналізаційни люк»), Полтаві (побудова скульптури з пластикових пляшок, перегляд еко-мультиків, театралізований перформенс в рамках екологічного фестивалю), Севастополі (вело-шоу та вело-флешмоб «350»), Донецьку (екологічний десант для прибирання берегів 1-го і 2-го міських ставків, а також театралізована естафета), Дніпропетровську (акція на підтримку велосипедного транспорту, велопарад, театральна постановка, розважальна програма) та інших.
За підсумками акцій по всій Україні організатори направили листа до Кабінету міністрів України, Державного агентства екологічних інвестицій, КМДА та міських адміністрацій інших міст, що брали участь в кампанії.
Організатори вдячні керівництву, викладачам та учням школи-інтернату №23 міста Києва, а також Університету «Крок» за допомогу та участь в проведенні акції. Дякуємо представництву Canon в Україні, Білорусі, Молдові та Калінінграді за технічну підтримку фото-зйомки.
Координатором акцій «Рухай Планету» в Україні є Громадська організація ЕкоКлуб «Зелена Хвиля»
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…