Як повідомляє “Німецька Хвиля“, українську молоду дослідницю Юлію Нікітченко у Берліні відзначено за її значні досягнення. В рамках міжнародного конкурсу “Green Talents” науковці представляють свої розробки у сфері захисту довкілля. Юлія отримала звання „Зеленого таланту” на урочистій церемонії під час Форуму зі сталого розвитку, що організувало федеральне міністерство з освіти і науки. Дослідників з різних країн й континентів, що працюють у сфері захисту клімату, сталого використання природних і земельних ресурсів, енергоефективності, вітала у Берліні міністр освіти ФРН Анетте Шаван.
„Я щаслива, бо мені вдалося цього досягти. Тому що раніше я не отримувала жодної подібної нагороди”, – ділиться враженнями Нікітченко з „Німецькою хвилею”. Науковиця у Німеччині вже вдруге, влітку вона вже працювала над своєю дисертацією у Дрезденському технічному університеті. Юлія – перша з України, хто переміг у міжнародному конкурсі “Green Talents”. І це не єдине, що пов’язує її з Німеччиною: „Зараз я працюю в іншому університеті – в університеті Шевченка. На посаді асистента на кафедрі екологічного менеджменту та підприємництва. Вона була недавно організована за спільною ініціативою української та німецької сторони – International Business School в Німеччині”.
„Основним об’єктом моїх наукових досліджень є зношені автомобільні шини. Шини транспортних засобів для наземного і для авіатранспорту”, – ділиться науковця. Працювати над цією темою Юлія почала ще в університеті, коли готувала дипломний проєкт на ступінь магістра. Нікітченко навіть відвідала голландський завод, який переробляє шини механічним методом і отримує крихту: „Зацікавило мене це питання, я повернулася і почала шукати інформацію, які технології існують. Чи дійсно ця проблема є актуальною і для України”. Вчена називає шини унікальними відходами, адже в залежності від технології переробки, можна отримати різні продукти, як-от рідку фракцію вуглеводнів, яка за своїми фізико-хімічними властивостями дещо наближена до нафти. Професор Гюттль вважає, що дослідження Нікітченко може знайти й практичне втілення: „Ці проблеми також є по-справжньому міжнародними, і це важливо, ми бачимо це як факт, у Східній Німеччині. Коли дуже важко конкурувати та вдосконалювати те, що є. Потрібно придумувати щось нове. І тому, якщо ви отримуєте перспективні технології та розробки, які стають справжньою інновацією, успішною на ринку, то ви будете посідати лідируючі позиції в цій сфері”.
Автор: Ольга Веснянка, Берлін-Київ
Фото Ольги Веснянки.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…