Екологічні проблемо рік, озер та морів, раціональне використання води в комунальному секторі, промисловості та в енергетиці, вплив техногенної діяльності людини на стан водних ресурсів та шляхи очищення їх від забруднень, вплив води на організм людини – такий далеко не повний перелік проблем, які намагаються вирішити старшокласники – учасники конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз», національну частину Міжнародного конкурсу «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize). Захист робіт, які увійшли у фінал, відбувся 21-23 березня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Журі конкурсу прослухало роботи і визначило переможців.
Гран-Прі конкурсу отримала робота учня спеціалізованої школи ім. Д. Луценка №197 м. Києва Андрусишина Андрія «Ракоподібні як біомаркери забруднення Чорного моря важкими металами», ІІ місце було присуджено роботі «Шукач» учня донецької гімназії №70 Ноги Михайла, ІІІ місце – роботі «Сонячна електростанція в гідро-гелео-вітровому енергетичному комплексі» учениці вознесенської школи №10 Балбазан Поліни. Крім того, у фінал увійшли ще три роботи: «Проєкт мікро-ГЕС з відцентровою турбіною для роботи на рівнинних річках» учениці ЗОШ с. Дзвинячка Борщівського р-ну Тернопільської обл. Мулярчук Анюти, «Біологічний спосіб очищення води р. Кальміус з використанням водних рослин» учениці ЗШ №57 маріупольської міської ради Верещаги Марії та «Український криголам» учениці Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ст.» Баланюк Яни.
Крім того, спеціальними призами було відзначено ще 14 робіт:
Урочисте нагородження переможців Гран-Прі та 2-ого і 3-го місць пройде в Посольстві Швеції в Україні 11 квітня цього року. Основна ж нагорода переможцю Гран-Прі – поїздка у , Стокгольм 25-30 серпня для участі у Міжнародному конкурсі «Stockholm Junior Water Prize».
Український конкурс – це національний етап Міжнародного конкурсу «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize), який проходить в рамках Всесвітнього водного тижня (World Water Week) у Стокгольмі і в якому бере участь більш як 30 країн світу. Саме тут вручаються нагороди – «Стокгольмський Водний Приз» (Stockholm Water Prize) – за найкращу наукову розробку, «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize) – за найкращий молодіжний проєкт та «Стокгольмську Промислову Водну Нагороду» (Stockholm Industry Water Award) – за найефективніше використання води в промисловості. Це найпрестижніші міжнародні конкурси в галузі збереження водного середовища і відбуваються вони під патронатом і за безпосередньої участі королівської родини. Так як і нобелівська премія «Стокгольмський водний приз» вручається Його Королівською Величністю королем Швеції Густавом, нагороду переможцю SJWP– голубу кришталеву краплю і 5000 дол. США – вручає сама Її Королівська Високість Принцеса Швеції Вікторія.
Вже восьмий рік конкурс проходить в Україні при підтримці Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, за співпраці з хіміко-технологічним факультетом НТУУ «Київський політехнічний інститут», Українським водним товариством «WaterNet» «Водно-інформаційним центром» та ПАТ «АК «Київводоканал».
Генеральний партнер конкурсу – Представництво в Україні Дау Юероп ГмбХ. «Компанія Dow вже не в перший раз сприяє проведенню конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз» х метою підтримки талановитої молоді та залучення їх до глобального питання дефіциту прісної води. Технічні фахівці підрозділу компанії з водопідготовки Dow Water & Process Solutions беруть активну участь у роботі журі та діляться своїм досвідом і знаннями з учасниками конкурсу», – заявив Олександр Александров, директор представництва Dow в Україні.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…