Categories: Події

Школярі вирішують екологічні проблеми водних ресурсів

Екологічні проблемо рік, озер та морів, раціональне використання води в комунальному секторі, промисловості та в енергетиці, вплив техногенної діяльності людини на стан водних ресурсів та шляхи очищення їх від забруднень, вплив води на організм людини – такий далеко не повний перелік проблем, які намагаються вирішити старшокласники – учасники конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз», національну частину Міжнародного конкурсу «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize). Захист робіт, які увійшли у фінал, відбувся 21-23 березня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут».  Журі конкурсу прослухало роботи і визначило переможців.

Гран-Прі конкурсу отримала робота учня спеціалізованої школи ім. Д. Луценка №197 м. Києва Андрусишина Андрія «Ракоподібні як біомаркери забруднення Чорного моря важкими металами», ІІ місце було присуджено роботі «Шукач» учня донецької гімназії №70 Ноги Михайла, ІІІ місце – роботі «Сонячна електростанція в гідро-гелео-вітровому енергетичному комплексі» учениці вознесенської школи №10 Балбазан Поліни. Крім того, у фінал увійшли ще три роботи: «Проєкт мікро-ГЕС з відцентровою турбіною для роботи на рівнинних річках» учениці ЗОШ с. Дзвинячка Борщівського р-ну Тернопільської обл. Мулярчук Анюти, «Біологічний спосіб очищення води р. Кальміус з використанням водних рослин» учениці ЗШ №57 маріупольської міської ради Верещаги Марії та «Український криголам» учениці Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ст.» Баланюк Яни.

Учасники конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз», національну частину Міжнародного конкурсу «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize)

Крім того, спеціальними призами було відзначено ще 14 робіт:

  1. «Екологічна оцінка Малого і великого Почаївських озер», автори Ганько Тетяна, Кухар Єлизавета
  2. «Гігієнічна оцінка залежності між вмістом йоду у питній воді і захворюваністю на зоб у населення м. Бібки», автор Задорецька Ірина
  3. «Вивчення і дослідження стану питної води та розробка приладу для її очищення в домашніх умовах», автор Поршнєва Катерина
  4. «Застосування коагулянту FeCl3 для очищення побутово-господарських стічних вод від біогенних елементів», автор Шевченко Марія
  5. «Моделювання розподілу водних ресурсів поверхнею землі після рясних дощів», автор Лебедєв Владислав
  6. «Реабілітація водних басейнів Рівненської області», автор Мартинюк Наталія
  7. «Проблеми питної води у м. Києві», , автор Перов Дмитро
  8. «Самоплинна подача води споживачеві», автор Семенюк Ольга
  9. «Характеристика підземних вод та види господарського впливу на них в сільській місцевості», автор Швець Іванна
  10. «Жорсткість води», автор Заремба Орися
  11. «Економія води в межах однієї родини», автор Коміссаров Максим
  12. «Нетрадиційні методи покращення якості води», автор Румянцев Дмитро
  13. «Водопостачання очищеної та збагаченої води з місцевих водоймищ», автори Тягур Мілана, Дудук Альоша, Гришина Марина
  14. «Використання води для охолодження повітря в ГТД газотранспортної системи», автори Іванова Анастасія, Гуленко Олександра

Урочисте нагородження переможців Гран-Прі та 2-ого і 3-го місць пройде в Посольстві Швеції в Україні 11 квітня цього року. Основна ж нагорода переможцю Гран-Прі – поїздка у , Стокгольм 25-30 серпня для участі у Міжнародному конкурсі «Stockholm Junior Water Prize».

Український конкурс – це національний етап Міжнародного конкурсу «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize), який проходить в рамках Всесвітнього водного тижня (World Water Week) у Стокгольмі і в якому бере участь більш як 30 країн світу. Саме тут вручаються нагороди – «Стокгольмський Водний Приз» (Stockholm Water Prize) – за найкращу наукову розробку, «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize) – за найкращий молодіжний проєкт та «Стокгольмську Промислову Водну Нагороду» (Stockholm Industry Water Award) – за найефективніше використання води в промисловості. Це найпрестижніші міжнародні конкурси в галузі збереження водного середовища і відбуваються вони під патронатом і за безпосередньої участі королівської родини. Так як і нобелівська премія «Стокгольмський водний приз» вручається Його Королівською Величністю королем Швеції Густавом, нагороду переможцю SJWP– голубу кришталеву краплю і 5000 дол. США – вручає сама Її Королівська Високість Принцеса Швеції Вікторія.

Вже восьмий рік конкурс проходить в Україні при підтримці Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, за співпраці з хіміко-технологічним факультетом НТУУ «Київський політехнічний інститут», Українським водним товариством «WaterNet» «Водно-інформаційним центром» та ПАТ «АК «Київводоканал».

Генеральний партнер конкурсу – Представництво в Україні Дау Юероп ГмбХ. «Компанія Dow вже не в перший раз сприяє проведенню конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз» х метою підтримки талановитої молоді та залучення їх до глобального питання дефіциту прісної води. Технічні фахівці підрозділу компанії з водопідготовки Dow Water & Process Solutions беруть активну участь у роботі журі та діляться своїм досвідом і знаннями з учасниками конкурсу», – заявив Олександр Александров, директор представництва Dow в Україні.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024