Використання навчальних ігор відноситься до найбільш ефективних методів в екологічній освіті, бо більшість з них розвивають логічне мислення і дозволяють прогнозувати і проєктувати діяльність людини. Навчальні ігри дозволяють поринути в ту чи іншу екологічну проблему, відчути її і змоделювати варіанти вирішення, чого не дозволяє зробити звичайна лекція.
Гра є підґрунтям мислення, де формуються розумові сили, конкретизуються знання, чіткі уявлення про цінність довкілля та його надзвичайну значущість для життя людини, а також розвивається екологічна свідомість дитини й виховується любов до природи рідного краю. Всі ці аспекти гарно розкриті в роботах, присвячених ігровому методу у навчанні (найбільш поширена тема) або настільним іграм в освіті (більш рідкісна тема). Вважаємо, це пов’язано з тим, що ринок настільних ігор в Україні в цілому слабо розвинений, хоча позитивною тенденцією є збільшення кількості компаній і окремих людей, які створюють унікальні продукти.
Аналіз ринку настільних екологічних ігор в Україні та світі був проведений за результатами роботи пошукової системи Google search (пошукові запити трьома мовами: українською, російською та англійською). Під час пошуку нами були використані різні лінгвістичні конструкції: «Настільні екологічні ігри» («Экологические настольные игры», «Ecologic board games» ), «Настільні ігри про зміни клімату» («Настольные игры об изменениях климата», «Board games about climate change»), «Настільні ігри з екології», «Board games about water pollution», «Board games about air pollution». Таким чином було виявлено більше 50 ігор, що випадають на перших сторінках пошуку по цим запитам. У цілому ж цей ринок за англомовним запитом набагато більший за кількістю та ширший за екологічними тематиками. Ми проаналізували ці ігри за наступними параметрами:
Детальніше ознайомитися зі звітом кращих світових практик еко-ігор можна за посиланням.
Додаємо декілька порад та висновків:
* Раф Костер – гейм-дизайнер та автор книги “Теория веселья для игрового дизайна”. Костер широко відомий як провідний дизайнер Ultima Online та креативный директор Star Wars Galaxies
Аналіз підготовлено в рамках проекту «Через власний розвиток до позитивних еко-змін у
суспільстві», що здійснюється за програмою «Ініціатива з розвитку екологічної політики й
адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU)
Міжнародного фонду «Відродження» за підтримки Швеції.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…