Інтерпретація природної та культурної спадщини: тренінг у Києві

Черговий тренінг з тематики «Організація екскурсійної діяльності за методикою «Інтерпретація природи» з 17 по 21 вересня 2017 р. пройшов у передмісті Києва на базі Етнографічного комплексу «Українське село». Цього разу Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління за підтримки Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України у партнерстві з Громадською організацією «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» та за фінансової підтримки Лісового Агентства США (U.S. Forest Service) запросили на навчання представників установ природно-заповідного фонду та інших екологічних організацій півдня України.

Приклад інтерпретаційної промови від сертифікованого гіда-інтерпретатора Олесі Петрович. Фото Олександри Халаїм

Під час тренінгу учасники навчалися по-новому проводити екскурсії та створювати повноцінні екскурсійні програми із активним залученням відвідувачів. Протягом п’яти днів, вони вчилися комунікувати з аудиторією, покращували свої акторські навички та знайомилися з цікавими науковими фактами та відкриттями. Найскладнішим завданням було застосувати отримані знання під час створення власної інтерпретаційної програми у природничому музеї. Але саме завдяки такому навчанню, учасники тренінгу відчули справжню потребу змінювати формальні підходи до проведення екскурсій на інтерпретативні, перетворюючи рекреаційну та туристичну діяльність власних установ на «фабрику вражень».

Учасники тренінгу під час квесту. Фото Ганни Дроздової

Одна з учасниць, Вікторія Варсан-Карапаскал (Екопарк «Картал»), зазначила: «Завдяки цьому тренінгу, я зрозуміла, що потрібно все змінювати кардинально».

Наприкінці тренінгу всі учасники успішно склали письмовий тест, провели власні інтерпретаційні екскурсії і отримали державні сертифікати про підвищення кваліфікації. Сподіваємось, що вони надалі не лише будуть розвивати свої навички інтерпретаторів, а ще і створять когорту гідів-інтерпретаторів на півдні України, склавши цікаві туристичні програми.

Учасники тренінгу з сертифікатами. Фото Аліси Кучми

 

Олександра Халаїм

Голова ГО Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024