Categories: Події

Експерти позитивно оцінюють перспективи розвитку екологічного сільського господарства в Україні

[adsense size=’2′]

В Україні тема екологічного сільського господарства останнім часом стає все більш актуальною – відзначає представник МінАПК Анатолій Рудюк. «1 лютого український парламент 302 голосами прийняв у першому читанні проєкт закону України «Про органічне виробництво». Є усі підстави сподіватися, що в цілому цей закон приймуть іще до осені 2011 року. Цей закон повинен посприяти розвитку екологічного, органічного сільського господарства в нашій країні».

Такий інтерес держави до екологічного сільського господарства не є дивним: за останні 10 років світовий попит на екологічно чисту продукцію подвоївся, і за прогнозами експертів, ринок екологічно чистої продукції до 2010 року може досягти обороту в $200– 250 млрд. на рік. До прикладу, потреба в екологічно чистих продуктах у Франції задовольняється лише на 36-40%, а в Німеччині – іще менше.

Україна, держава із величезним потенціалом в аграрній сфері, має усі шанси завоювати ринок екологічно чистої продукції – вважає Дмитро Казацький, керівник компанії, що працює у сфері тваринництва. «Але для цього потрібно задатися питанням – кого саме Україна бачить споживачем своєї продукції: вимогливі країни ЄС, що бажають споживати продукти екологічного сільського господарства, або ж країни третього світу? Відповідь – очевидна: наша держава потребує розвитку екологічного сектору сільського господарства із максимально можливою заміною хімічних препаратів на аналогічні за призначенням біопрепарати», – відзначив він під час круглого столу.

Як розповів Артур Карганян, біопрепарати вже добре зарекомендували себе в українському сільському господарстві. Наприклад, багато хто з-поміж аграріїв переконався, що врожайність сої, при вирощуванні по технології із використанням біологічних препаратів, на третину вища, аніж при використанні агрохімікатів – в середньому – 21,4 ц/га в цілому по Україні, і 30,6 ц/га при зрошуванні на півдні України.

Фахівці стверджують, що в українському тваринництві та птахівництві вже зарекомендували себе пробіотики – біопрепарати на основі корисних для тварин бактерій, що протистоять патогенним бактеріям в організмі і забезпечують відтворення нормальної мікрофлори кишечника. Дмитро Казацький поділився досвідом використання пробіотиків на власному підприємстві: «Використання біопрепаратів дозволило нашому підприємству істотно знизити використання кормових антибіотиків, а зрештою – і цілком відмовитись від них. Збереження молодняка при цьому виросло до 97%, значними є також показники засвоюваності кормів тваринами. Ці дані засвідчують, що використання натуральних біопрепаратів є не лише екологічним, але і ефективним».

Таким чином, очевидно, що оптимізм спеціалістів агросфери і екологів з приводу нової екологічної ери в сільському господарстві України має усі підстави. Сільське господарство із мінімальним використанням хімікатів, котре базується на бережливому ставленні до природи і одночасно є ефективним – навіть не завтрашній, а вже сьогоднішній день.
Артур Карганян, директор ТОВ СГП «Нива», відзначає: «Завдяки біопрепаратам можна добитися не лише збереження земельних ресурсів і здоров’я споживачів, але і високої урожайності у рослинництві, відмінної продуктивності – у тваринництві та птахівництві».

Page: 1 2

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Еко-Мемо

Еко-Мемо — настільна гра для всієї родини, створена активними силами з боротьби з забрудненням планети.…

21.11.2023

Два дні обміну досвідом випускників Всеукраїнської академії i-Tree 4UA

Цими вихідними відбулась практична конференція «Кращі практики інвентаризації, догляду та захисту дерев у громадах України…

20.11.2023