Зустріч з Дзвениславою Качур щодо політики Південної Африки з відновлювальної енергетики

Екоклуб «Зелена Хвиля» за підтримки НаУКМА провів 5 грудня зустріч з Дзвениславою Качур, випускницею 2005 року, яка представила свій досвід роботи еколога у Південно-Африканській Республіці (ПАР). Презентація пані Качур на тему «Політика Південної Африки в галузі відновлювальних джерел енергетики» познайомила учасників з тим, як ПАР використовує приватно-державне партнерство, які соціально-економічні вигоди від цього отримують місцеві громади і не тільки.

На зустріч також було запрошено експерта з відновлювальної енергетики Євгена Голубняка з Геологічної служби Канзасу (та The University of Kansas, США), який поділився новинами про розвиток відновлювальної енергетики у США.

А подальше неформальне обговорення дозволило дізнатися більше про цей сектор в Україні і світі.

У 2011 році, напередодні COP 17, уряд Південно-Африканської Республіки (ПАР) запровадив ‘Програму закупівлі електроенергії в незалежних виробників відновлювальних джерел енергії (Renewable Energy Independent Power Producer Procurement Programme)’. Програма спрямована на збільшення частки відновлювальних джерел енергії в загальній системі електропостачання та збільшення енергетичних потужностей ПАР. За 5 років Програми планується забезпечити виробництво приватними компаніями на тендерній основі до 7000 МВат. Критерії тендеру на 70% залежать від вартості електроенергії. І вартість 1 MW виготовленого відновлювальними джерелами енергії впала з R 2758 (249.56 USD) у 2011 році до R 881 (85,29 USD) у 2013. Ще 30% залежить від запропонованого плану соціально-економічного розвитку.

Компонент соціально-економічного розвитку базується на загальних принципах політики сприяння економічним можливостям чорношкірого населення (Black Economic Empowerment) та складається з:

  1. створення робочих місць,
  2. місцевої складової (частка виробництва в ПАР),
  3. власників та контролю менеджменту,
  4. розвитку підприємств та
  5. соціо-економічного розвитку.

Зокрема, компонент соціально-економічного розвитку передбачає, що у рамках кожного проєкту до 2,5 % доходу спрямовується на соціально-економічний розвиток місцевих громад (місцеві = радіус 50 км навколо станції). Такі вимоги щодо соціально-економічної складової у кожному проєкті мають можливість суттєво вплинути на зниження рівня бідності та сприяти працевлаштуванню місцевого населення. Одночасно, запропонований механізм при якому приватні компанії без досвіду соціальних проєктів напряму взаємодіять з громадами містить численні соціальні ризики.

Презентація пані Качур стосувалась самої державної Програми закупівлі електроенергії в незалежних виробників відновлювальних джерел енергії та її результатів. Особлива увага була надана ризикам та перевагам соціально-економічного компоненту.

Дізнайтеся більше про Д.Качур.

Дякуємо Дзвіні та Євгену за чудові виступи, а також НаУКМА та Альтернативі за допомогу у проведенні зустрічі.

За додатковою інформацією звертайтесь до Наталії Гозак, 067-6987651 natalia.gozak [at] ecoclub.kiev.ua

 

Наталія Гозак

Експерт Всесвітнього Фонду Природи (WWF)

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024