Ми розробили «Методичні рекомендації щодо оголошення заказників, пам’яток природи та заповідних урочищ для удосконалення формування екологічної мережі України»

Громадська організація «Український екологічний клуб «Зелена хвиля» в межах проєкту «Збереження заплави річки Ірпінь, як важливий елемент відновлення Ірпеня за зеленими принципами» розробила «Методичні рекомендації щодо оголошення заказників, пам’яток природи та заповідних урочищ для удосконалення формування екологічної мережі України».

Посібник було підготовлено на основі вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно -заповідний фонд України», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Червону книгу України», «Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України», «Земельного Кодексу України», «Водного кодексу України», «Конвенції про біорізноманіття», «Рамковій конвенції ООН про зміну клімату».

Він розкриває питання нормативно правової бази оголошення та функціонування заказників, пам’яток природи, заповідних урочищ та їх класифікація в залежності від особливостей, мети і необхідного режиму охорони;

міжнародні критерії та вимоги до оголошення природоохоронних територій;

відповідність категорій природно-заповідного фонду України (заказників, пам’яток природі, заповідних урочищ) міжнародній  класифікації.

критерії оцінки стану територій та стану біорізноманіття;

критерії оцінки ландшафтів;

порядок оголошення заказників, пам’яток природи та заповідних урочищ тощо.

Методичні рекомендації пропонуються для допомоги громадським екологічним організаціям, науковим установам, приватним особам.

Проєкт втілюється у співпраці з «Центром екологічних ініціатив «Екодія» за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) «Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики».

Олександра Халаїм

Голова ГО Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”

Recent Posts

Презентація Онлайн Академії i-Tree4UA

Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…

12.01.2025

I-Tree eco згуртувало ірпінських екоактивістів

Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…

30.12.2024

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024