Зелений офіс як спосіб управління організацією, що дозволяє зменшити її негативний вплив на навколишнє середовище шляхом максимального збереження ресурсів, уже кілька років поспіль є однією з найпоширеніших ініціатив компаній та організацій, що входять до мережі Глобального договору України.
2 червня у приміщенні Києво-Могилянської Бізнес-Школи відбулась подія «Зелений Офіс 2.0» для оцінки прогресу компаній у реалізації ініціативи та обговорення нових потенційних практичних рішень Зеленого офісу. Організаторами заходу виступили мережа Глобального договору ООН в Україні та громадська організація «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля», член мережі ГД.
На першій сесії круглого столу «Зелений офіс 2.0.» підіймались питання, щодо нових можливостей ресурсо-ефективних інновацій та труднощів на шляху їх впровадження. Тут зібралися представники компаній, які одні з перших почали впроваджувати «зелену» філософію і вже досягли чималих успіхів. Серед них концерн «Галнафтогаз», «ДТЕК», «Оболонь» та “Радіссон Блу”.
Системний та економічно обґрунтований підхід до використання й впровадження зеленого офісу показав «Концерн Галнафтогаз». У їх презентації були чітко розписані основні етапи реалізації, цілі та принципи зеленого офісу: «Про що слід подбати спочатку, так це про підтримку керівництва, без неї далеко не підеш. Потім треба організувати ініціативну команду, яка вірить у ідею зеленого офісу», – Марічка Кучеренко (концерн «Галнафтогаз»).
Олексій Яцюк (компанія «Оболонь») та Олена Пньовська ( готель «Радіссон Блу») окрім досягнень Зеленого офісу поділились екологічними ініціативами своїх організацій в більш широкому сенсі.
Анна Брущенко (компанія «ДТЕК») розповіла як про запровадження ініціативи Зеленого офісу, що відбулось відносно недавно в компанії, так і про довгострокові плани компанії щодо «озеленення» власного офісу.
Друга сесія круглого столу була присвячена практичним рішенням, які допоможуть підвищити ефективність та забезпечити системність Зеленого офісу. Тут згадувалися «зелені» будівлі та технології, які дозволяють досягнути максимальної ефективності приміщень. Зацікавила учасників і можливість відслідковувати практичні результати запровадження зеленого офісу за допомогою спеціального програмного забезпечення. Також обговорювалась тема поводження з відходами, яку розвивав голова правління «Крамар Рісайклінг» Олег Костюшко.
Ніна Василенко (ТОВ «Дукат УА») розповіла про екологічну канцелярію і надала зразки не шкідливих для навколишнього середовища маркерів, файлів і папок, які на 100% перероблюються.
Заключною була доповідь Наталії Гозак (екологічний клуб «Зелена хвиля») про намір Клубу організувати добровільну екологічну сертифікацію «Зеленого офісу» в Україні. Метою цього проєкту, за словами Наталі, є «формалізувати практики зеленого офісу в Україні, надати можливість подальшого розвитку та порівняння, сприяти розвитку іміджевого значення зеленого офісу»
В цілому учасники дискусії змогли конструктивно підійти до практичного аспекту впровадження та реалізації ресурсозберігаючих програм. Тематична зустріч ще раз показала, що з ростом прихильників Зеленого офісу в корпоративному світі також зростає і набір практичних рішень для реалізації ініціативи.
За матеріалами globalcompact.org.ua.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…