Categories: Бізнес

Видавці долучаються до ініціативи Всесвітнього фонду природи

На початку грудня 2010 року представництво Всесвітнього фонду природи WWF в Україні звернулося до видавців українських друкованих видань із пропозицією приєднатися до екопросвітницької роботи у сфері збереження ресурсів, розміщуючи на сторінках видань знак “Recycle”, щоб заохотити своїх читачів віддавати на переробку журнали та газети після прочитання.

Видавці долучаються до ініціативи Всесвітнього фонду природи

Першою ластівкою змін у ставленні до проблеми вирубування лісів став журнал „Суперкроссвордист”, у другому номері (2011 року) якого з’явився цей обнадійливий знак. Як повідомляє сайт WWF, організатори сподіваються, що найближчим часом інші українські видання приєднаються до цієї практики, яка дозволяє у дуже легкий спосіб сприяти збереженню лісів нашої країни. Ця практика є доволі розповсюдженою серед друкованих видань Європи.

До того ж, в Україні нещодавно з’явилися виробники писального паперу з переробленої сировини, який може слугувати матеріалом для виробництва журналів та газет. Крім того, цей папір може використовуватися в офісах та вдома, що вже давно стало звичайним ділом у інших європейських країнах. Інтерес з боку споживачів призведе до збільшення обсягів виробництва такого паперу, сприяючи подальшому зменшенню вирубування дерев та збереження лісів України. Виробником паперу з переробленої сировини є Корпорація „АСС”, яка має заводи в Харківській та Житомирській областях. Продукцію корпорації – писально-офсетний (офісний) папір – можна придбати в українських інтернет магазинах.

Але, на сьогоднішній день, для виробництва паперу з переробленої сировини доводиться імпортувати макулатуру з інших країн, тому що Україна має високий потенціал, але система збору макулатури не досить налагоджена, та й свідомість українців ще не досягла належного рівня. Просвітницька робота WWF та інших природоохоронних організацій України має на меті показати, що невеликі зміни у споживчих звичках українців можуть призвести до великих позитивних змін для природи країни.

Протягом кампанії „Подаруй дереву кільце!” Всесвітній фонд природи закликав надсилати адреси пунктів прийому макулатури, до яких зверталися учасники у своєму місті. Тепер жителі різних міст України можуть дізнатися, де знаходиться найближчий до них пункт збору паперової продукції, завітавши на спеціальну сторінку сайту, яка продовжує поповнюватися.

Нагадаємо, що Україна щорічно витрачає мільйони доларів на купівлю макулатури за кордоном.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024