Інтернет-ресурс VODA.ORG.UA спільно із українським розробником цифрових карт та геоінформаційних систем ВІЗІКОМ та при спонсорській підтримці українського виробника фільтрів для води “ЭКОСОФТ” реалізували проєкт громадського моніторингу якості води та створили сайт, повністю присвячений системі моніторингу якості води в Україні.

Основною ціллю проєкту є інформування громадян про якість води, яку вони щоденно вживають для пиття та приготування їжі. Дані для формування спеціальних карт якості води збираються на основі аналізу проб води, які збираються в рамках кампанії “Що ти п’єш?“. Кожному учаснику надається можливість проведення безкоштовного хімічного тесту води, яка споживається.

На карті окремо представлена інформація про якість води у водопровідних мережах міст України, криницях, свердловинах та інших джерелах. Збирається інформація про вміст нітратів, сухий залишок, вміст заліза, кислотність, мутність, запах води та інші важливі характеристики.

Карта якості води в Україні. Вміст нітратів у водопровідній воді
Карта якості води в Україні. Вміст нітратів у водопровідній воді
Карта якості води в Україні. Вміст нітратів у криничній воді
Карта якості води в Україні. Вміст нітратів у криничній воді
Карта якості води в Україні. Позначення
Карта якості води в Україні. Позначення
Карта якості води в Україні. Твердість води у водопровідних мережах
Карта якості води в Україні. Твердість води у водопровідних мережах

Більше інформації шукайте на карті сайту voda.org.ua.

Нагадаємо, раніше в МінЖКГ України заявляли про непросту ситуацію, що склалась з водопостачанням та якістю питної води в Україні.

“У 100 населених пунктах питна вода постачається за графіком, а у 260 пунктах – питна вода за окремими показниками не відповідає вимогам чинного стандарту і подається за тимчасовими дозволами. 1200 населених пунктів споживають привозну воду. До 40 відсотків питної води в Україні втрачається через зношеність мереж водопостачання, це значно більше ніж у середньому по Європі. Зокрема, у місті Севастополі такі втрати становлять до 78 відсотків”, – заявив тоді заступник Міністра, Сергій Зімін.

Читайте також: Андрій Мітченко про якість води в Україні

5 коментарів

  1. На державному рівні потрібно запровадити або нові стандарти якості води, або використовувати нові технологіі водопідготовки, карта якості води дасть можливість прискорити та спростити цей процес

  2. Щоб досягти чистоі води-потрібно очистити водні ресурси-треба піднімати місцеві громади,створювати громадські організації,самим на місцях шукати кошти і реалізовувати еко проєкти-нашим чиновникам начхати на нас і на навколишнє середовище-гроші які виділяються на екологічні проєкти розкрадаються неймовірними масштабами-цьому є безліч прикладів.Тільки самі люди на місцях зможуть змінити ситуацію,люди,а не добрий ДЯДЯ,який прийде почистити річку,чи прибрати сміття.Якщо самі собі не допоможемо-ніхто не допоможе!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *