Українські компанії отримають фінансування від Європейського союзу та Європейського банку реконструкції та розвитку на впровадження кліматичних технологій. Експерти відібрали 6 інноваційних технологій, які мають потенціал для скорочення викидів парникових газів.
Компанії-переможці із Києва, Дніпра та Львова отримають кліматичні інноваційні ваучери (Climate Innovation Vouchers) загальною вартістю 160 тисяч євро. Ваучери надають грантове фінансування для дослідників та підприємств, що пропонують технології для скорочення викидів парникових газів.
Перші переможці та їх проєкти:
Проєкт було ініційовано Програмою ЄБРР із фінансування та передачі кліматичних технологій (FINTECC), яка фінансується Інвестиційним фондом сусідства ЄС (NIF). В Україні проект реалізується Greencubator.
За словами Сергія Масліченка, заступника директора ЄБРР з енергоефективності та змін клімату, у першому відбірковому турі за інноваційні ваучери змагалися 40 компаній із різних українських регіонів. “Очевидним стає зростання українського інноваційного ринку та активне впровадження кліматичних технологій”, – відзначив Сергій Масліченко.
Голова правління Greencubator Роман Зінченко додав, що останнім часом спостерігається нова, позитивна динаміка на українському ринку в області енергетичних та кліматичних інновацій. Він також підкреслив, що для подальшого розвитку в цій області важливо виходити за межі внутрішнього ринку.
Програма інноваційних ваучерів із загальним бюджетом 1 мільйон євро до кінця 2018 року підтримає орієнтовно 50 інноваційних проєктів. Сума ваучера для проєкту коливається від 20 до 50 тисяч євро. Планується провести ще три етапи конкурсного відбору.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…