Пластикові соломинки для напоїв потрапили в топ-10 знахідок під час очищення пляжів. Чому використання надмірної кількості соломинок потребує найшвидшого вирішення? Насамперед, пластикові соломинки є відходами, які не розкладаються, а значить можуть потрапляти в навколишнє середовище й забруднювати його. Соломинки завдають серйозної шкоди морським птахам, черепахам та іншим морським істотам.
Соломинки не завжди були пластиковими. Перші соломинки для напоїв виготовлялися із сухих стеблів пшениці, які були порожніми. Пізніше були розроблені способи масового виробництва. Аркуші паперу з восковим покриттям скручували в циліндричні трубки. Воскове покриття використовувалося, щоби паперові соломинки не поглинали рідину. Однак, вони дуже швидко забруднювались. У 1960-х роках папір було замінено пластиком, який був дешевшим. Зараз пластикові соломинки масово використовуються в усьому світі, що призводить до забруднення лісів та океанів.
Існує ініціатива Strawless ocean, головна ідея якої в тому, що потрібно захищати океан від пластикового забруднення. І почати можна з пластикових соломинок. Члени цієї ініціативи наголошують, що пластикові соломинки важко переробляти, адже вони занадто легкі. Тому так важливо скороти використання одноразових соломинок.
Екоактивісти також пропонують альтернативи пластиковим соломинкам для напоїв:
Як бачимо, альтернатив пластику вже зараз існує дуже багато. На жаль, мало з них доступні на українському ринку. Тому наразі для українців найкращим варіантом виглядає відмова від використання соломинок.
Активною в питанні скорочення використання пластикових соломинок є не лише екологічна громадськість, але і влада. Так, в окремих містах США вже заборонили в барах та ресторанах пропонувати клієнтам соломинки. А в Лос-Анджелесі міська влада розпочала обговорення щодо обмеження використання пластикових соломинок.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…