Як створити власний проєкт обліку дерев i-Tree Eco: навчальні матеріали

Бажаєте дізнатися, скільки екосистемних послуг надають дерева вашої місцевості: поглинають вуглецю, продукують кисню, затримують вологи в ґрунті? Які види дерев переважають та скільки дерев треба саджати щорічно для підтримки оптимального стану екосистеми?

У 2006 році ініціативна група організацій в США за координації USDA Forest Service запустила в роботу відкритий набір інструментів з інвентаризації зелених зон i-Tree Tools (itreetools.org), який широко використовується зацікавленими сторонами в усіх штатах Америки, а також у багатьох містах Європи для оцінки екосистемних послуг зелених зон міської та сільської місцевості. Усі інструменти є безкоштовними та відкритими для користування.

Один з них – i-Tree Eco – це програмний додаток, призначений для використання даних, зібраних в польових умовах з окремих дерев або інвентаризованих ділянок по всій досліджуваній території, об’єднаних з метеорологічними показниками для кількісної та якісної оцінки структури деревних насаджень, впливу на навколишнє середовище, і оцінки екосистемних вигод.

У рамках проєкту «Можливості прозорої, партисипативної та дієвої інвентаризації зелених зон Києва задля адаптації міста до зміни клімату» ми сформували базовий пакет навчальних матеріалів українською мовою для тих, хто хоче спробувати зробити свій проєкт на основі i-Tree Eco. Матеріали доступні до завантаження за посиланням; навчальний пакет містить всередині посилання на відео щодо того, як робити польові виміри, інструкції з встановлення програми тощо.


Навчальні матеріали сформовано ГО «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні. Проєкт реалізовано у грудні 2020 – квітні 2021 з метою пілотного впровадження інтерактивної партисипативної та прозорої системи інвентаризації зелених насаджень міста Києва на основі технічних рішень відкритої платформи i-Tree (США). Зміст навчальних матеріалів адаптовано з матеріалів Davey Institute (USA) та перекладено з англійської ГО УЕК «Зелена Хвиля» і не обов’язково відображає погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно ГО УЕК «Зелена Хвиля».

Олександра Халаїм

Голова ГО Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024