Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

ГО «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля», за підтримки U.S. Forest Service у партнерстві з The Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США),  запустила  навчальну програму «Всеукраїнська Академія  i-Tree4UA». Це програма про важливість збереження зелених зон та інструменти, які допоможуть ефективно приймати рішення з урахуванням прогнозів щодо стабільності та здатності зелених насаджень надавати екосистемні послуги.

Питання збереження зелених насаджень у населених пунктах охоплює широку проблематику – це недосконале та застаріле законодавство, неефективне використання коштів на озеленення,  некомпетентність комунальних служб та неефективне управління, зміни клімату, забруднення повітря, відсутність відповідальності за громадський простір тощо.

Дерева та їхні екосистемні послуги є надзвичайно важливими в адаптації громад України до негативних проявів зміни клімату та захисті мешканців громад від хвиль тепла та аномальних температур повітря влітку.

Саме з технологією оцінки таких послуг у грошовому еквіваленті за допомогою інструментів сервісу  i-Tree і знайомились студенти Академії.

Вони навчались здійснювати обрахунок екосистемних послуг, що дерева надають громаді таких як: продукування кисню, секвестрація вуглецю, очищення повітря від забруднювачів, регуляція водного стоку, вплив на мікроклімат тощо.

Розуміючи місцеві екосистемні послуги, які надають дерева, користувачі i-Tree можуть побачити зв’язок між менеджментом лісів, здоров’ям лісових екосистем та станом навколишнього середовища, а також встановити пріоритети для ефективнішого прийняття рішень.

Навчання у «Всеукраїнській Академії i-Tree4UA» відбувалось протягом травня – червня 2023 року у вигляді серії вебінарів, консультаційних зустрічей та самостійної роботи студентів Академії, зокрема це включало організацію та проведення інвентаризації дерев та зелених насаджень у громадах учасників навчання.

Серед учасників були представники громадських організацій, навчальних та наукових  закладів,  органів місцевого самоврядування, природоохоронних установ, активісти.

За результатами навчання 10 найуспішніших випускників Академії  отримали набори із матеріалами та інструментами для проведення інвентаризації у власних громадах.

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs, USAID у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США).

18 липня розпочинається навчання для другого набору, запрошуємо брати участь та реєструватись  за посиланням:

https://forms.gle/KUNrYxM5kvu4TuRt7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *