Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

У поточних умовах пандемії і істотних економічних втрат, які несуть українські бізнеси, впровадження концепції “Зеленого Офісу” (ЗО) – екосвідомої корпоративної культури і ресурсно ефективної організації роботи офісу (навіть при віддаленій роботі частини співробітників) – може стати важливою допомогою для організацій і рішенням для екосистеми міста. Практики ЗО в київських бізнесах описані в дослідженні Глобального договору ООН 2009 року, проте системного аналізу прогресу і проблем з впровадження ЗО з тих пір не проводилось.

З жовтня 2020 року ми вирішили оновити дослідження та його результати будуть представлені у квітні 2021 року.

Наша ініціатива має наступні цілі:

  1. Провести комплексний аналіз стану, проблем та перспектив впровадження ЗО в бізнес організаціях Києва.
  2. Оцінити прогрес в тих організаціях, які вже використовують практику ЗО;
  3. Створити ряд рекомендацій місцевим стейкхолдерам (міській владі, бізнесам, ЗМІ, громадським організаціям) щодо розв’язання виявлених проблем з реалізацією концепції ЗО в Києві.
  4. Підняти дискурс ЗО через презентацію дослідження в мас-медіа та обговорення проблематики з зацікавленими сторонами.

Мета проекту – розуміння мотивації та обмежень для використання концепції ЗО, проведення комплексного аналізу стану, проблем та перспектив впровадження ЗО в бізнес організаціях Києва і оцінити прогрес в тих організаціях, які вже використовують практику ЗО.

Дослідження проходить у 4 етапи:

  1. Аналіз літературних джерел, звітів експертів та річних звітів компаній.
  2. Проведення відкритого онлайн анкетного опитування серед всіх охочих бізнес компаній України (crosscut survey).
  3. Проведення глибинного інтерв’ю з охочими для вияву потреб українських бізнес компаній у впровадженні принципів ЗО.
  4. Проведення глибинних інтерв’ю з компаніями зі звіту 2009 року по їх прогресу в реалізації ЗО.

Завершено перший та другий етапи дослідження. Було сформовано список українських топ-компаній, яким було надіслано на відкриті поштові скриньки звернення пройти розроблену нами форму crosscut survey.  Анкету заповнили провідні бізнес компанії України, такі як НАК “Нафтогаз України”, 1+1 media та АЛЛО. Запрошуємо долучитися до опитування Вашу компанію!

На момент формування цього звіту проект знаходиться на етапі проведення глибинного інтерв’ю з охочими для вияву потреб українських бізнес компаній у впровадженні принципів ЗО та з компаніями зі звіту 2009 року по їх прогресу в реалізації ЗО. Сформовано форму глибинного інтерв’ю, яку можна використовувати і для опитування зацікавлених компаній, і для опитування тих, хто вже мав досвід впровадження принципів ЗО. Наступними кроками реалізації проєкту буде проведення усіх запланованих глибинних інтерв’ю.

Проєктний напрямок «Зелений Офіс» реалізується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Коментування вимкнене.