Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Бажаєте дізнатися, скільки екосистемних послуг надають дерева вашої місцевості: поглинають вуглецю, продукують кисню, затримують вологи в ґрунті? Які види дерев переважають та скільки дерев треба саджати щорічно для підтримки оптимального стану екосистеми?

У 2006 році ініціативна група організацій в США за координації USDA Forest Service запустила в роботу відкритий набір інструментів з інвентаризації зелених зон i-Tree Tools (itreetools.org), який широко використовується зацікавленими сторонами в усіх штатах Америки, а також у багатьох містах Європи для оцінки екосистемних послуг зелених зон міської та сільської місцевості. Усі інструменти є безкоштовними та відкритими для користування.

Один з них – i-Tree Eco – це програмний додаток, призначений для використання даних, зібраних в польових умовах з окремих дерев або інвентаризованих ділянок по всій досліджуваній території, об’єднаних з метеорологічними показниками для кількісної та якісної оцінки структури деревних насаджень, впливу на навколишнє середовище, і оцінки екосистемних вигод.

У рамках проєкту «Можливості прозорої, партисипативної та дієвої інвентаризації зелених зон Києва задля адаптації міста до зміни клімату» ми сформували базовий пакет навчальних матеріалів українською мовою для тих, хто хоче спробувати зробити свій проєкт на основі i-Tree Eco. Матеріали доступні до завантаження за посиланням; навчальний пакет містить всередині посилання на відео щодо того, як робити польові виміри, інструкції з встановлення програми тощо.


Навчальні матеріали сформовано ГО «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні. Проєкт реалізовано у грудні 2020 – квітні 2021 з метою пілотного впровадження інтерактивної партисипативної та прозорої системи інвентаризації зелених насаджень міста Києва на основі технічних рішень відкритої платформи i-Tree (США). Зміст навчальних матеріалів адаптовано з матеріалів Davey Institute (USA) та перекладено з англійської ГО УЕК «Зелена Хвиля» і не обов’язково відображає погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно ГО УЕК «Зелена Хвиля».

Коментування вимкнене.