Головна | Держава

За японські кошти Україна модернізуватиме київське метро та систему теплопостачання на Донеччині

21 Вересня 2011


Організація з розробки новітніх енергетичних та промислових технологій (НЕДО) та Державне агентство екологічних інвестицій України погодились впровадити в рамках схеми зелених інвестицій проекти комплексної модернізації вагонів метро та районної системи центрального теплопостачання у відповідності до договору про купівлю одиниць встановленої кількості, укладеного ще в 2009 році. Відповідний додаток до договору підписали у Києві Голова Державного агентства екологічних інвестицій Сергій Орленко та генеральний директор департаменту НЕДО Юджі Кімура.

За японські кошти Україна модернізуватиме київське метро та систему теплопостачання на Донеччині

За японські кошти Україна модернізуватиме київське метро та систему теплопостачання на Донеччині. Фото прес-служби ДАЕІ.

Обидва проекти мають на меті використання японських технологій енергозбереження, включаючи систему керування змінного струму та високоефективні великомасштабні промислові теплові насоси. На меті – зменшення кількості споживання енергії вагонами (Проект комплексної модернізації вагонів метро) та зменшення кількості використаного викопного палива для опалення (Проект збільшення ефективності районної системи центрального теплопостачання). Проекти спрямовані на скорочення об’єму викидів парникових газів (понад 15 тис. т. СО2-екв./ рік).

Ще два проекти буде профінансовано в рамках схеми зелених інвестицій

Ще два проекти буде профінансовано в рамках схеми зелених інвестицій

Базуючись на «Спільній заяві про Японсько-українське глобальне партнерство», укладеній керівниками Японії та України у січні 2011 року, НЕДО у координації з Держекоінвестагентством буде намагатися швидко обирати проекти, від яких очікується використання японських технологій, в якості проектів СЗІ та гарантувати їхнє впровадження. А також буде продовжувати сприяння щодо вирішення викликів глобального потепління і збільшення японських екологічних інвестицій в Україну.

Нагадаємо, лише в лютому 2011 року було презентовано перший проект, профінансований в рамках схеми зелених інвестицій – реконструкція Кримської республіканської установи «Клінічний госпіталь інвалідів та ветеранів війни». Із переліком раніше затверджених проектів можна ознайомитися за посиланням.

3696 переглядів