Напередодні Нового року голова КМДА Олександр Попов, відповідаючи на питання, скільки велодоріжок буде побудовано в наступному році і скільки коштів на це закладено, відзначив, що в 2011 році в Києві може бути збудовано близько 20 кілометрів велосипедних доріжок.

“Так, складно сказати, бо це будівництво буде здійснюватися в складі проєктів, які коштують 200 мільйонів гривень, 150 мільйонів гривень… Якщо сказати приблизно – то мінімум це мільйонів 20, а в кілометрах, то це кілометрів 20, може 25”, – сказав чиновник.

Він додав, що нові доріжки з`являться на вулицях, які будуть реконструйовані у 2011 році.

“При реконструкції вулиці Горького, проспекту Бажана і частини проспекту Перемоги, а також при капремонті доріг, який буде виконуватися в наступному році, ми будемо це вирішувати (будівництво велодоріжок). Ці доріжки вже запроєктовані, але за один рік все не може бути повністю реалізовано”, – сказав Попов.

Нагадаємо, в 2010 році в Києві було збудовану першу велодоріжку з чотирьох обіцяних під час “Велонаїзду” під стінами КМДА.

Крім того, на реконструйованих дорогах можуть з’явитися окремі дорожні смуги для громадського транспорту. Однак, поширення такої практики в столиці сподіватися не доводиться.

«У цілому по місту нам цього (введення на дорогах «зеленої» смуги) просто не дозволить інфраструктура доріг. Якщо ми закріпимо їх за громадським транспортом, то не буде місця іншому транспорту», — зазначив голова КМДА.

Водночас окремі смуги для громадського транспорту використовуються в багатьох країнах світу для пришвидшення його руху, а відповідно й зручності для пасажирів.

Окремі смуги для громадського транспорту у м. Богота
Окремі смуги для громадського транспорту у м. Богота. Фото good.is

One Comment

  1. от тільки користі для велосипедистів від доріжок небагато, з такою кількістю машин і відповідно забрудненням, як у Києві…
    а окремі смуги для громад.транспорту – розумна річ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *