Головна | Держава

НАЕР: до 2030 року частка відновних джерел у виробництві електроенергії може сягнути 30%

3 Листопада 2010


За повідомленням НАЕР, у Києві відбулася міжнародна конференція «Політика енергозбереження: досвід Норвегії». Захід був організований з метою обміну досвідом між провідними норвезькими та вітчизняними експертами у сфері енергозбереження та відновлюваних джерел енергії.

Виступаючи на відкритті заходу заступник Голови НАЕР Марія Малая ознайомила присутніх з актуальними напрямками державної політики енергоефективності в Україні. За її словами, на доручення Уряду НАЕР розробило проект Концепції Державної цільової економічної програми розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива в Україні на період до 2030 року. Передбачається, що зазначений документ, робота над яким має бути завершена до кінця цього року, включатиме в себе всі аспекти, пов’язані з розвитком відновлюваних джерел енергії.

Програма ставить перед Урядом амбітну мету – довести частку використання відновлюваних джерел енергії у загальному виробництві електроенергії у країні до 30%.

Читайте також:

Андрій Клюєв: «Зелена енергетика» до 2015 року може досягти 20% в енергетичному балансі України

За словами Першого заступника Глави Кабінету Міністрів, в планах Уряду України підняти частку гідроенергетики в загальному енергетичному балансі країни до 10-12%. «Зелена енергетика» до 2015 року може досягти в загальному підсумку до 20% в енергетичному балансі країни», – спрогнозував Андрій Клюєв.

За словами пані Малої, Урядом вже зроблені перші реальні кроки: центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації, а також, громадські організації надали на розгляд до НАЕР 168 проектних пропозицій. З цих пропозицій попередньо відібрано кілька перспективних проектів: вітрові та сонячні парки, виробництво фотогальванічної продукції. «Ці проекти претендують на рівень національних тому, їх реалізація потягне за собою розвиток промислового і машинобудівного комплексу України, створення та освоєння виробництва світового рівня обладнання, машин та пристроїв. НАЕР відкрите до співробітництва і ми запрошуємо всіх надсилати нам пропозиції», – підкреслила пані Малая

Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Олаф Берстадт повідомив, що наразі доля відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі Норвегії складає 62%. Коментуючи питання дієвих механізмів по підвищенню енергоефективності в країні, пан Берстадт зауважив, що досвід Норвегії свідчить про дієвість застосування фіскальних методів. «Акцизи, штрафи та податки на бездумне витрачання енергоресурсів дали відчутні результати. – розповів Олаф Берстадт, – Ці гроші йдуть у спеціальний фонд, який займається енергоефективністю».

За словами Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегія, норвезькі компанії звертають особливу увагу на «зелений тариф», який діє в Україні і вважають цей факт дуже позитивним для співробітництва. «Для України зараз найголовніше об’єднати зусилля по встановленню ринкових цін на енергію, набути досвіду успішного використання інструменту акцизів та податків на неефективне використання енергетичних ресурсів, а також продовжувати наближатися до стандартів політики Євросоюзу», – підсумував пан Берстадт.

3532 переглядів