Головна | Держава

Перші кроки державної політики енергоефективності – санація будівель у бюджетній сфері

19 Серпня 2010


Голова НАЕР провів нараду з міністерствами та відомствами щодо стану виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки.

Відкриваючи нараду Голова НАЕР Микола Пашкевич зазначив, що від того як у 2010 році будуть підготовлені та реалізовані проекти, в рамках Програми, буде залежати подальший об’єм бюджетного фінансування на наступні роки. «Від ефективності впровадження проектів, які визначені Програмою на поточний рік, зокрема щодо проведення санації у бюджетній сфері, в подальшому залежить та робота, яка необхідна для зменшення енергоємності в цілому по країні. Саме тому, ми маємо показати, що у нас є всі можливості для цього: і технології, і обладнання, і готові проекти», акцентував він.

Голова НАЕР проінформував учасників наради, що у випадку відсутності можливості завершити реалізацію тих чи інших проектів до кінця поточного року, їх впровадження буде перенесено на наступний рік, але за умови завчасно наданих пропозицій.

За словами Миколи Пашкевича особливу увагу необхідно приділити економічній складовій, а саме терміну окупності проектів.

Також, учасників наради проінформовано, що для отримання бюджетного фінансування на санацію будівель вони мають у найкоротші терміни подати НАЕР листи з пропозицією на отримання коштів. В матеріалах необхідно вказати перелік проектів та їх характеристики. Для подальшої роботи необхідно підготувати та підписати з НАЕР двосторонню угоду щодо практичного впровадження проектів.

Нагадаємо, 10 серпня Микола Пашкевич розкритикував дії місцевої влади щодо реалізації програми з енергоефективності, оскільки станом на 9 серпня було прийнято лише 9 регіональних програм енергоефективності, а більшість поданих проектів практично не відповідають встановленим вимогам.

3278 переглядів