Головна | Кожен з нас

Поради для економії води

26 Липня 2010 Друк


В середньому одна людина в день використовує в домогосподарстві біля 150 л. питної води. В дійсності для пиття та куховаріння ми використовуємо тільки близько 3-4% цієї кількості. Більшість води витрачається у ванній кімнаті та туалеті. Тому саме тут можна досягти суттєвої економії води. Понадмірне, а часто просто таки марнотратливе використання теплої чи гарячої води спричинює додаткові витрати енергії та коштів. Не варто економити на питті. Навпаки рекомедується споживати щодня не менше 2,5 л рідини.

В наступному мова про те, як можна вагомо економити воду, енергію та кошти, а також вносити вагомий вклад у справу збереження природнього довкілля, при тому суттєво не відмовляючись від звичного комфорту. Економити можна інвестуючи в технічні засоби, які сприяють зменшенню витрат води. При тому, як правило подібні інвестиції не заставлять довго чекати щоб себе окупити. З іншої сторони, не менш вагомої економії можна досягнути на основі самої тільки нашої відповідальної поведінки, яка знову ж таки потребує не стільки самообмеження і відмови від звичного комфорту, як швидше та більше здорового глузду.

Економія води за допомогою технічних засобів

Заміна старих кранів та душових насадок на більш ефективні

Старі крани і душові насадки пропускають до 35 літрів води за хвилину. Натомість нові економні здатні створювати повітряно-водяну суміш, завдяки чому витрати води зменшуються до 4,5 літрів за хвилину, без відмови на відповідний комфорт!

В сім’ї з 4-х чоловік можна скоротити споживання води на 1/3 шляхом послідовного переобладнання змішувачів спеціальними пристроями – економічними аераторами (перлаторами).

Зі звичайним аератором Ваш змішувач споживає за одну хвилину 12-15 літрів. Переважно це тепла вода, яку підігрівають дорогими енергоносіями. Обладнавши перлатором змішувач, Ви отримаєте повноцінний, надзвичайно лагідний струмінь повітряно-водяної суміші, який витрачатиме замість 12-15 літрів за хвилину лише 4-6 літрів.

Візуально відрізнити економічний аератор (перлатор) від звичайного аератора (при умові, що звичайний аератор виготовлений не в Китаї) можна за кольором пластикової вставки. Градація наступна:
1. Звичайний аератор, витрата 12-15 л/хв. – синій або сірий колір вставки;
2. Економічний аератор 8 л/хв. – зелений;
3. Економічний аератор 4,5-6 л/хв – червоний;
4. Економічний аератор 2, 5 – 3 л/хв. – салатовий;
5. Економічний аератор 1, 5-2,5 л/хв. – жовтий, помаранчевий.

Також обмежувачі сили струменю в душі можуть зменшити використання води на 3-6 літрів в хвилину (20-35%) при однаковій зручності.

Перевірка та заміна прокладок

Важливо перевірити прокладки в кранах та справність зливних бачків.

Якщо постійно витікає чи навіть тільки капає вода з крану, то в результаті можна втратити чимало води.

Кап … Кап … Кап … З крану, з якого капає вода (10 капель за хвилину), в місяць витікає біля 170 літрів води, а в рік відповідно понад 2000 л.

На нову прокладку потрібно витратити мінімум коштів, а якщо маємо відповідний інструмент, то можна навіть самому її замінити.

Економні бачки зливу

Мінімум один – два кубометри води допоможе заощадити імпортний компакт із двома клавішами зливу на бачку: одна дає ощадливий злив, друга – звичайний.

Тільки при 5-разовому використанні туалету щодня однією особою при застосуванні старих зливних бачків витрачається біля 45 літрів чи відповідно біля 1/3 середньо-денних витрат води. Це є вагомою причиною для встановлення ощадливих бачків з двома клавішами зливу. На основі цього буде використовуватись тільки 3 чи 6 літрів замість постійно 6 чи навіть до 10 літрів води при кожному зливі. Таким чином одна сім’я з чотирьох осіб може економити в рік до 40 000 літрів води.

З одного туалетного зливного бачка із зношеними прокладками може витікати до 20 літрів води кожної години. В сумі за день це 500 літрів, а в рік 178 000 літрів. Тому важливо регулярно контролювати і при необхідності замінювати прокладки в зливних бачках.

Що екологічніше: пральна машина – чи прання вручну?

Всупереч розхожій омані, сучасні пральні машини витрачають воду ощадливіше, ніж господині (господарі?) при ручному пранні. Зрозуміло при умові, що прилад не працює практично в холосту з “одною носовою хустинкою” але є завантажений відповідно до вимог із експлуатації.

13506 переглядів

Continue reading! Pages: 1 2

  • де саме можна купити економічні аератори7. звичайні, напевно, в усіх будівельних магазинах, а економічні -салатовий чи помаранчевий7.

    • як варіант, зателефонуйте за номером, що наприкінці відео, аби це з”ясувати

  • Олександр

    Я купував такі аєратори на сайті http://eco-water.com.ua . Наша сімя після встановлення таких пристроїв зменшила споживання води в 2,5 раза. Ми заощаджуємо, за моїми підрахунками близько 1500-1800 грн на рік. Всім бажаю стати енергетично незалежними!

Клуб вулкан и ssij.ru подарят настоящий адреналин.