З кожним днем війни в Україні збільшуються її екологічні втрати. Адже у зоні бойових дій виникають аварійні ситуації на цивільних, промислових та інфраструктурних об’єктах, внаслідок чого зазнають негативного впливу атмосферне повітря, ґрунти, поверхневі і підземні води, рослинність і тваринний світ, ландшафти.
На сьогодні, з метою фіксації екоциду на теренах України, екологічні активісти здійснюють збір інформації щодо екологічних злочинів на платформі SaveEcoBot.
Це екологічний чат-бот, який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля, а віднедавна там можна повідомити про військові злочини проти довкілля.
Про які саме злочини йдеться?
- Забруднення водних ресурсів сторонніми предметами та речовинами.
- Засмічення територій предметами військового устаткування, озброєння, біологічні залишки.
- Пошкодження або знищення об’єктів промисловості. Наприклад: влучення снарядів у нафтобази; руйнування та пожежі на промислових підприємствах; викиди в повітря чи скидання рідких забруднювальних речовин у довкілля внаслідок воєнних дій тощо.
- Пошкодження або знищення радіаційно небезпечних об’єктів.
- Пошкодження ґрунту та рослинності на природних ділянках і сільськогосподарських землях.
- Пошкодження або знищення зелених насаджень.
Ці матеріали ляжуть в основу визначення масштабів та вартості збитків, завданих внаслідок військової агресії, а також розслідування Міжнародного кримінального суду щодо воєнних злочинів та злочинів проти людства та довкілля, здійснені на території України.
Приєднуйся та фіксуй екологічні злочини разом з нами: